KONSTANCIN-JEZIORNA/GÓRA KALWARIA Rozpoczął się ostatni etap przebudowy szosy z Solca do Konstancina-Jeziorny. We wtorek na kilka godzin trasa zostanie wyłączona z ruchu


Tydzień temu zakończono prace związane z układaniem nawierzchni na jezdni oraz sąsiadującej z nim nowej ścieżce rowerowej przez las, od Solca do konstancińskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

– Apeluję do kierowców, żeby nie rozpędzali się nadmiernie na nowej nawierzchni. Niektórym niewiele brakuje, aby polecieli – mówi Ksawery Gut z zarządu powiatu.

Pierwsze roboty na ul. Wareckiej

Szeroka na dwa metry ścieżka dla cyklistów i pieszych została na razie oddzielona od jezdni dla samochodów grubą białą linią. Jednak dla bezpieczeństwa na pasie namalowanym na asfalcie mają pojawić się jeszcze poprawiające bezpieczeństwo odblaskowe i wystające ponad nawierzchnię „kocie oczy”.

W poniedziałek powiatowi drogowcy przystąpili do wykonania asfaltu na krótkim odcinku pomiędzy już gotową jezdnią a skrętem do Szymanowa. Częściowy remont obejmie też ulicę Warecką od ZGK do ronda.

Nową ścieżkę rowerową na razie oddziela od jezdni gruba linia ciągła

Najtrudniejszym dniem dla kierowców korzystających z tej trasy będzie 8 sierpnia. W godz. 8-14 będzie układana ostatnia warstwa asfaltu na remontowanym odcinku drogi i z tego względu zostanie ona zamknięta. Zalecany objazd prowadzi przez Szymanów, Kawęczyn i Borowinę. Komunikacja autobusowa będzie kursowała bez zmian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię