Nowa droga z Piaseczna do Konstancina już w przyszłym roku?

0

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Tomasz Dąbrowski, zastępca dyrektora MZDW oraz radny sejmiku Piotr Kandyba opowiedzieli o postępach związanych z planowaną przebudową drogi 721 na odcinku od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie


Przymiarki do przebudowy 5-kilometrowego odcinka ruchliwej drogi trwają od lat. Projekt budowlany był gotowy już kilka miesięcy temu. Nie można było jednak wystąpić o ZRID, bo wcześniej trzeba było wykonać projekty geodezyjne działek przylegających do drogi 721, niezbędne do poszerzenia pasa drogowego. W końcu udało się to zrobić i złożyć do wojewody wniosek o wydanie decyzji ZRID.
Niedawno zostaliśmy wezwani do uzupełnienia dokumentacji, co potrwa pewnie do końca miesiąca – poinformował Tomasz Dąbrowski. – Potem trzeba będzie powiadomić strony postępowania. Liczymy, że ZRID zostanie wydany pod koniec tego roku, a najpóźniej na początku przyszłego.
Potem MZDW ogłosi przetarg na wykonawcę zadania, które może kosztować nawet około 60 mln zł (w przyszłym roku na inwestycję zabezpieczono 19 mln zł, zaś w roku 2023 – 38 mln zł). Główne prace miałyby zostać przeprowadzone latem przyszłego roku, a sama przebudowa prawdopodobnie zakończy się do roku 2023.
– Będzie to z pewnością uciążliwa inwestycja, ale postaramy się przeprowadzić ją sprawnie – zapewnił Tomasz Dąbrowski. – Jesteśmy dobrej myśli.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię