Nowa firma będzie odbierać śmieci. Czy mieszkańców czekają podwyżki?

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Od 1 listopada do końca przyszłego roku odpady od mieszkańców uzdrowiska będzie odbierała firma Partner. Mimo że miesięczny koszt odbioru, transportu i utylizacji śmieci jest niższy niż jeszcze dwa lata temu, cena dla mieszkańców pozostanie bez zmian


Wraz z końcem czerwca gminie skończyła się umowa z firmą Lekaro. Jako że były problemy z rozstrzygnięciem przetargu, z wolnej ręki, na okres trzech miesięcy, zakontraktowano firmę Jarper. Jednocześnie ogłoszono kolejny przetarg, w którym najkorzystniejszą cenę zaproponował Partner.
Kiedy chcieliśmy podpisać z Partnerem umowę, konsorcjum firm, które zaproponowało wyższą cenę, zaskarżyło wynik przetargu do SKO – opowiada burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Umowę z Jarperem przedłużyliśmy więc jeszcze o miesiąc, do końca października. Teraz mamy już klarowną sytuację, konsorcjum wycofało swoją skargę i w przyszłym tygodniu planujemy podpisać umowę z Partnerem.
Burmistrz przyznaje, że opłaty za śmieci są obecnie niższe niż dwa lata temu. Z czego to wynika?
Część osób kompostuje bioodpady – mówi Kazimierz Jańczuk. – Lepsza jest też segregacja śmieci w zabudowie jednorodzinnej, dzięki czemu jest mniej drogich w utylizacji odpadów zmieszanych. Poza tym wydaje mi się, że ludzie po prostu wydają mniej pieniędzy na utrzymanie bieżące.
Czy to oznacza, że opłaty za śmieci dla mieszkańców zmaleją?
Obniżek za odbiór śmieci nie będzie, ale nie będzie też podwyżek – zapewnia burmistrz.
Każdy mieszkaniec, tak jak dotychczas, będzie płacił 36 zł miesięcznie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię