PIASECZNO Już pierwsza sesja czwartej kadencji Młodzieżowej Rady Gminy pokazała, że najbliższe dwa lata mogą upłynąć pod znakiem wielu ciekawych pomysłów, akcji i inicjatyw ze strony przedstawicieli lokalnej młodzieży

Sesja inaugurująca kolejną kadencję rozpoczęła się tradycyjnie od uroczystego ślubowania nowych radnych. Owocnej pracy dla dobra gminy życzyli młodym radnym wiceburmistrzowie Daniel Putkiewicz i Hanna Kułakowska-Michalak oraz opiekunowie MRG Piaseczno – Michał Sawicki i Michał Rosa.
– Z pewnością będziecie liderami i tego wam gratuluję, ale ta praca to jest nie tylko liderowanie, ale i służba, którą pełnimy wobec mieszkańców – zwrócił się do przedstawicieli młodzieży Daniel Putkiewicz. – Mam nadzieję, że będzie ona także dla was możliwością zapoznania się z tym wszystkim, czym się zajmuje gmina.
Kolejnym punktem obrad były już wewnętrzne wybory do prezydium młodzieżowej rady. Kandydat na przewodniczącego nie miał tym razem żadnej konkurencji i bez problemów został nim Jan Ciechomski.
– Widzę w naszej grupie samych ludzi mających zapał do działania – powiedział nowy szef rady. – To właśnie on jest w tym wszystkim najważniejszy. Przez ostatnie dwie kadencje nauczyłem się w  radzie, że liczy się to, co chce się zrobić dla innych ludzi. Chciałbym, żebyśmy mogli godnie reprezentować młodzież w Piasecznie.
Wybory na kolejne stanowiska były już bardziej zacięte. Przed każdym z kolejnych głosowań kandydaci mieli możliwość krótkiej prezentacji swoich zamierzeń i motywacji, co – trzeba przyznać – zrobili bardzo profesjonalnie. Ostatecznie pierwszą wiceprzewodniczącą została Natalia Kapusta, drugą wiceprzewodniczącą Sara Miszewska, sekretarzem – Karolina Hołownia-Malinowska, a rzecznikiem – Jakub Piekarniak.
Oprócz już wymienionych, radnymi czwartej kadencji zostali również Julia Tywonek, Maciej Malec, Marta Zawadzak, Wojciech Janaszka, Ewa Romanowska, Weronika Spernacka, Łukasz Karaban, Zuzanna Kozłowska, Aleksandra Przychodzka, Konrad Liwiński, Łukasz Radomski, Mateusz Haftarczyk, Wiktoria Malczyk, Paweł Sieradzki, Weronika Jagielak, Jakub Podraza, Kamil Saramowicz, Kajetan Belcarz i Mikołaj Pieniak.
Na zakończenie sesji odbyła się mała burza mózgów, podczas której padały pierwsze pomysły na działania rady. Okazało się, że już na samym początku radni przejawiają dużą aktywność, co wydaje się być dobrym prognostykiem na przyszłość obecnej kadencji.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię