Nowa linia autobusowa od nowego roku

2

GÓRA KALWARIA Dobra wiadomość dla pasażerów podróżujących z Góry Kalwarii do Warszawy przez Piaseczno, a szczególnie mieszkających w Czersku i Brzuminie. Po nowym roku gmina uruchomi nową linię autobusową na tej trasie. Linia ułatwi także dojazd turystów ze stolicy do Zamku Książąt Mazowieckich.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że do uruchomienia linii gmina pozyskała 90 proc. dofinanowania (180,3 tys. zł) z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dziś burmistrz Arkadiusz Strzyżewski i skarbnik Ewa Sobiepanek w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podpisali stosowną umowę o dofinansowanie. Będzie ona obowiązywała od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.

– Wprowadzamy tę linię zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, szczególnie Brzumina i Czerska, którzy mieli utrudniony dostęp do transportu publicznego. Autobusy te ułatwią również dojazd turystów do zamku w Czersku – komentuje gospodarz gminy. – Uruchomienie tej linii we współpracy z prywatnym przewoźnikiem zwiększy nasz wpływ na jakość świadczonych usług transportowych – dodaje.

Generalnie z Brzumina zaplanowano dwa kursy rano i dwa po południu. Z Czerska będzie ich już więcej – 12 w stronę Warszawy (Wilanowska). W kierunku Czerska z Warszawy będzie ich natomiast 11.

 

ŻRÓDŁO: gorakalwaria.pl

2 KOMENTARZE

  1. Brawo Panie Burmistrzu. Nareszcie jakiś sukces. Będzie Pan mógł teraz wymagać od przewoźnika punktualności oraz nowszego taboru a przede wszystkim czystych autobusów. Jeszcze raz brawo dla naszego Pana Burmistrza który tak dba o Gminę i jej mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię