Nowa linia autobusowa połączy Prażmów z Górą Kalwarią

4

PRAŻMÓW Nowa linia autobusowa połączy Uwieliny, Kędzierówkę, Jeziórko, Krępę, Wojciechowice i Baniochę z Piasecznem. To efekt współpracy gminy Prażmów oraz Góra Kalwaria.

Planowaliśmy uruchomić linię we współpracy z Górą Kalwarią od dawna. Bardzo się cieszę, że się udało – mówi wójt Jan Adam Dąbek. Transport publiczny to jeden z naszych priorytetów od zawsze, dlatego staramy się uruchamiać nowe linie wszędzie tam gdzie ich brakuje.
18 marca Gmina Prażmów złożyła wniosek o dofinasowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych nowej linii autobusowej nr 166 Uwieliny – Piaseczno. Linia ta będzie zaczynać się w rejonie granicy Kędzierówki i Uwielin, następnie jej trasa będzie prowadzić przez Jeziórko, Krępę, Wojciechowice, Baniochę i drogą krajową 79 dojedziemy do Piaseczna.

Gmina Prażmów planowała uruchomić na początku kwietnia, ale ze względu na konieczność zabezpieczenia funduszy w budżecie gminy Góra Kalwaria oraz przygotowanie przystanków w Wojciechowicach, Wilczynku i Baniosze planowany termin to 6 maja.
Na terenie gminy Prażmów będzie łącznie 11 linii: L17, L19, P1, 162, 163, 164, 166, 4 linie gimbusów, którymi także mogą podróżować mieszkańcy gminy – za darmo – jeżeli wyrobią sobie Prażmowską Kartę Mieszkańca. Karta ta pozwala także uzyskać zniżki na zakup biletów okresowych ZTM.
Również posiadacze górskokalwaryjskiej Mojej Dobrej Karty będą podróżować tą linią bezpłatnie.

4 KOMENTARZE

  1. Podjąłem decyzję – najwyższy czas na nowe okulary. W starych nie potrafię znaleźć opisu połączenia Prażmowa z Górą K.

    „Nowa linia autobusowa połączy Prażmów z Górą Kalwarią
    Autor :BZ – 28/03/2024 18:00
    PRAŻMÓW Nowa linia autobusowa połączy Uwieliny, Kędzierówkę, Jeziórko, Krępę, Wojciechowice i Baniochę z Piasecznem. To efekt współpracy gminy Prażmów oraz Góra Kalwaria”

  2. Wszystko sie zgadza. Linia Połączy GMINY Prażmów i Góra Kalwaria. Krępa jest w gminie Prażmów, Wojciechowice to już gmina Góra Kalwaria. Nie wiem co za redaktor to redagował. Jakkolwiek sensowniej byłoby, żeby linia zaczynała się w Górze na rynku, jechała przez Sobików i Gabryelin, i dalej przez Uwieliny jak planują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię