Nowa organizacja ruchu przy szkole w Józefosławiu

0

PIASECZNO W rejonie szkoły podstawowej w Józefosławiu wprowadzono rozwiązania, które mają usprawnić ruch i podnieść bezpieczeństwo. Gmina namawia uczniów, aby częściej chodzili do szkoły na piechotę, a także korzystali z rowerów i autobusów


Na wysadzenie dziecka przy szkole w strefie K+R rodzice mają do 2 minut

Najciekawszym rozwiązaniem jest utworzenie znajdującej się od strony Lasu Kabackiego, pierwszej w gminie strefy tzw. krótkiego postoju K+R (Kiss & Ride), wzorowanej na rozwiązaniach stosowanych na lotniskach oraz w sąsiedztwie dworców. Chodzi o to, aby rodzic w wyznaczonym miejscu zatrzymał samochód, pocałował dziecko na pożegnanie, wysadził je z auta i odjechał. Cała operacja ma trwać do 2 minut, aby przy szkole nie tworzyły się korki.
W ramach nowej organizacji ruchu zmieniona została też na stałe lokalizacja przystanków autobusowych linii 739 oraz L39, które znajdują się przy ul. Kameralnej. Jednocześnie rodzice odwożący dzieci do szkoły proszeni są o niezatrzymywanie się przy Kameralnej, aby nie tamować ruchu. Dla nich zostały udostępnione dwa publiczne parkingi, znajdujące się na przeciwległych krańcach szkoły – odpowiednio od strony ul. Julianowskiej i Wilanowskiej (czynny w godz. 7-8.15) z wjazdem od Kameralnej. Ostatnią innowacją jest wprowadzanie zakazów zatrzymywania się na odcinku ul. Spacerowej oraz ulicy Jerzyka.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię