Nowa propozycja kalwaryjskiego kina: „Mój przyjaciel film, czyli rodzinny klub filmowy”

0

GÓRA KALWARIA W najbliższą niedzielę Ośrodek Kultury zaprosi na drugie spotkanie w ramach projektu Mój Przyjaciel Film. Po projekcji „Superagentki” odbędą się warsztaty edukacyjno-artystyczne


Spotkania filmowe przygotowała Fundacja Generator, która od 2009 roku popularyzuje kinoterapię, czyli wykorzystanie filmu w psychodukacji.

– Projekt „Mój przyjaciel film, czyli Rodzinny Klub Filmowy” poprzez odpowiedni dobór repertuaru chce włączyć film w rozwijanie kompetencji społecznych dzieci i młodzieży. To doskonała okazja, aby poprzez obcowanie z inspirującymi historiami, pobudzić do refleksji i wymiany poglądów, a przede wszystkim możliwość twórczego spędzenia czasu z rodziną – zaprasza Monika Zacharkiewicz z kalwaryjskiego Ośrodka Kultury.

W ostatnią niedzielę dzieciaki dowiedziały się nieco o początkach kina, o powstawaniu filmu oraz stworzyły na żywo ścieżkę dźwiękową do fragmentu filmu niemego „Podróż na księżyc” Georgesa Mélièsa z 1902 roku. Warsztaty prowadził Robert Pruszczyński.

Chętni na seans w kinie przy ul. ks. Sajny 14 mogą zapisywać się na najbliższą niedzielę: tel. 533 503 092. Zajęcia odbędą się po pokazie serii filmów „Superagentka”, który startuje o godz. 10, bilety kosztują 5 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię