Nowa restauracja z kuchnią uzbecką!

3

PIASECZNO Od października przy ulicy Kościuszki 47A można spróbować autentycznych dań i smaków zza Morza Kaspijskiego. Wszystko za sprawą restauracji Lazzat, którą prowadzi sympatyczne małżeństwo z Uzbekistanu


Właścicielka restauracji, Zulkhumor Matyakubova (nazywana w Polsce „Panią Zosią”), wcześniej pracowała w lokalu gastronomicznym przy Placu Wilsona w Warszawie. W stolicy poznała swojego męża, z którym zdecydowała się otworzyć restaurację w Piasecznie. Słowo Lazzat oznacza „smacznego”. Zarówno na miejscu, jak i na wynos, można przy Kościuszki spróbować oryginalnych dań kuchni uzbeckiej – między innymi różnego rodzajów pierogów (somsa, barak, gumma), smażonej ryby czy szaszłyków mięsnych. Oprócz dbania o odpowiednią jakość potraw (między innymi dzięki ręcznie wyrabianemu przez właścicielkę makaronowi), ma to być docelowo miejsce coraz bardziej przypominające prawdziwy kawałek Uzbekistanu.
Planujemy stopniową zmianę wystroju lokalu, obecność tradycyjnych uzbeckich strojów i uzupełnienie kuchni o gliniany piec tandoor – zapowiada Pani Zosia. – Chcemy tu czuć klimat naszego kraju.
A jak piasecznianie przyjęli egzotyczną, dla większości z nich, kuchnię? Okazuje się, że bardzo pozytywnie, bo restauracji stale przybywa klientów. Co zamawiają najczęściej?
Wszystkiego po trochu – cieszy się właścicielka. – Goście chętnie pytają też o nasze zwyczaje, a ja o nich opowiadam. W lokalu organizujemy również imprezy okolicznościowe.
Lazzat jest otwarty siedem dni w tygodniu od godziny 8 do 22. Na miejscu można płacić zarówno kartą, jak i gotówką.

Tyl.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię