Nowa siedziba straży miejskiej będzie mieściła się przy Czajewicza

PIASECZNO Kilka dni temu radni powiatowi wyrazili zgodę na sprzedaż gminie budynku przy ul. Czajewicza, gdzie kiedyś mieścił się wydział komunikacji. Być może już w maju przeniesie się do niego straż miejska. Będzie tu znajdowało się także rozbudowane centrum monitoringu


Budynek przy ul. Czajewicza prawdopodobnie będzie kosztował gminę około 2 mln zł

Rada powiatu długo nie mogła zdecydować się na sprzedaż gmachu. W końcu jednak zgodziła się pójść na rękę gminie, która od początku chciała umieścić przy Czajewicza centrum monitoringu, które obecnie znajduje się w siedzibie policji (cały czas w mieście przybywa nowych kamer, w związku z czym centrum ma być modernizowane i rozbudowywane). Z operatu szacunkowego przygotowanego na zlecenie starostwa wynika, że budynek jest warty 1,95 mln zł. Gmina jest w stanie zaakceptować tę cenę.

Rozmawiałem już z radnymi, którzy są przygotowani na wydatek w granicach 2 mln zł – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Starostę zapewniłem, że jestem gotów do rozpoczęcia negocjacji dotyczących kupna tego gmachu. Ustaleniem szczegółów zajmie się nasz wydział geodezji.

Nie jest tajemnicą, że budynek przy Czajewicza wymaga remontu. Jednak w tym roku ma on być tylko szczątkowy.
– Najważniejsze jest dla nas zaadaptowanie go pod kątem monitoringu, który znajdzie się na parterze – podkreśla burmistrz Lis. – Na większe remonty, jak np. termomodernizacja, przyjdzie czas potem.
Jak wszystko dobrze pójdzie, gmina kupi nieruchomość już w maju i od razu przeniesie tam straż miejską. Monitoring ma być przenoszony sukcesywnie. Prawdopodobnie zostanie dokupiony też dodatkowy sprzęt, na który radni zarezerwowali w budżecie pół miliona złotych.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię