Nowa siedziba straży miejskiej będzie mieściła się przy Czajewicza

0

PIASECZNO Kilka dni temu radni powiatowi wyrazili zgodę na sprzedaż gminie budynku przy ul. Czajewicza, gdzie kiedyś mieścił się wydział komunikacji. Być może już w maju przeniesie się do niego straż miejska. Będzie tu znajdowało się także rozbudowane centrum monitoringu


Budynek przy ul. Czajewicza prawdopodobnie będzie kosztował gminę około 2 mln zł

Rada powiatu długo nie mogła zdecydować się na sprzedaż gmachu. W końcu jednak zgodziła się pójść na rękę gminie, która od początku chciała umieścić przy Czajewicza centrum monitoringu, które obecnie znajduje się w siedzibie policji (cały czas w mieście przybywa nowych kamer, w związku z czym centrum ma być modernizowane i rozbudowywane). Z operatu szacunkowego przygotowanego na zlecenie starostwa wynika, że budynek jest warty 1,95 mln zł. Gmina jest w stanie zaakceptować tę cenę.

Rozmawiałem już z radnymi, którzy są przygotowani na wydatek w granicach 2 mln zł – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Starostę zapewniłem, że jestem gotów do rozpoczęcia negocjacji dotyczących kupna tego gmachu. Ustaleniem szczegółów zajmie się nasz wydział geodezji.

Nie jest tajemnicą, że budynek przy Czajewicza wymaga remontu. Jednak w tym roku ma on być tylko szczątkowy.
– Najważniejsze jest dla nas zaadaptowanie go pod kątem monitoringu, który znajdzie się na parterze – podkreśla burmistrz Lis. – Na większe remonty, jak np. termomodernizacja, przyjdzie czas potem.
Jak wszystko dobrze pójdzie, gmina kupi nieruchomość już w maju i od razu przeniesie tam straż miejską. Monitoring ma być przenoszony sukcesywnie. Prawdopodobnie zostanie dokupiony też dodatkowy sprzęt, na który radni zarezerwowali w budżecie pół miliona złotych.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię