KONSTANCIN-JEZIORNA „Stary Ratusz” – tak nazywa się szósta wypożyczalnia rowerowa, uruchomiona wczoraj przy ul. Warszawskiej 32. Najbliższe dni to świetny czas, by przetestować, jak działa Konstanciński Rower Miejski


Tym samym w mieście uzdrowiskowym działa już 6 stacji z 60 rowerami, a także siódma z 10 rowerkami dla dzieci (w Parku Zdrojowym). Wypożyczalnia przy starym magistracie to kolejny (obok stacji w Klarysewie) dobry punkt przesiadkowy do komunikacji miejskiej.

Warto dodać, że Konstanciński Rower Miejski jest kompatybilny z warszawskim systemem Veturilo, a to oznacza, że w Konstancinie można wypożyczać bicykle i pozostawiać je w stacjach w stolicy i na odwrót. Dodatkowo od kwietnia w tym samym systemie (obsługiwanym przez Nextbike Polska) działają trzy wypożyczalnie w Piasecznie (przy dworcu PKP, sądzie i w Józefosławiu).

Jak wskazują dane, z roku na rok popularność mających cztery lata wypożyczalni bicykli w uzdrowisku rośnie, w minionym roku rowery w ramach KRM wypożyczano 8574 razy.

– Konstanciński Rower Miejski jest wygodną alternatywą komunikacyjną oraz sposobem zwiedzania gminy uzdrowiskowej – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. – To część programu zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców oraz ograniczenia ruchu samochodowego w naszej gminie – dodaje.

Z KRM może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się w systemie i zasilić swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych (więcej informacji wraz z mapą stacji podającą aktualną liczbą rowerów do wypożyczenia na poszczególnych stacjach znajduje się tu). Będą z niej pobierane ewentualne opłaty za wypożyczenia. Rower można wypożyczyć korzystając z zamontowanego przy każdej stacji terminala lub jednej z dwóch aplikacji na telefony komórkowe (Veturilo i Citi Handlowy Bikes). Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Następna godzina przejazdu kosztuje 1 zł, druga 3 zł, trzecia 5 zł, a czwarta i każda kolejna 7 zł.

Obecne stacje Konstancińskiego Roweru Miejskiego: w Klarysewie (ul. Warszawska, obok skrzyżowania z ul. Mirkowską), w Mirkowie (ul. Mirkowska), na Grapie (ul. Wilanowska 1, parking przy poczcie), w Skolimowie (ul. Rycerska przy Ośrodku Pomocy Społecznej), w Parku Zdrojowym (przy głównej alei wejściowej od ul. Piłsudskiego), w Jeziornie (ul. Warszawska 32, stacja Stary Ratusz).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię