Nowa szkoła ma nowego dyrektora

1

PIASECZNO Od września uczniowie rozpoczną naukę w nowo wybudowanym Centrum Edukacyjno- Multimedialnym przy ul. Jana Pawła II. Dyrektorem zespołu szkolno-przedszkolnego będzie Wioletta Grochowicz.

Centrum Edukacyjno- Multimedialne to największa i najdroższa inwestycja oświatową w historii Piaseczna. Zespłó przedszkolno-szkolny, który będzie znajdował się w budynku współdzielonym z Biblioteką Publiczną przygotowano miejsce dla 850 wychowanków. Zarządzanie tak dużą placówką z pewnością stanowić będzie niemałe wyzwanie.

Pomysłem Pani Wioletty Grochowicz na zarządzanie szkołą jest pełnienie funkcji dyrektora-tutora, który kierownictwo uczyni procesem pobudzania, koordynowania i ukierunkowywania wysiłków uczniów, nauczycieli i rodziców na wspólny cel – wysoki poziom świadczonych usług – mówi I Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska Michalak, odpowiedzialna w gminie Piaseczno za sprawy oświatowe – Pani Wioletta Grochowicz na pierwszym miejscu planowania stawia kreatywność, rozwój i współpracę, wierzę, że sprawdzi się na stanowisku dyrektora tak ważnej i wyczekiwanej placówki – dodaje Wiceburmistrz, nie kryjąc pokładanych w nowo wybranej dyrektor nadziei.

Pani Wioletta Grochowicz pracę zawodową rozpoczęła 1 września 1994 roku jako nauczycielka języka polskiego. Pracę w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie podjęła w 2004 r. W latach 2015 – 2017 pełniła funkcję dyrektora tej placówki, a po reformie oświatowej i likwidacji Gimnazjum funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie. Posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Może pochwalić się wieloma nagrodami:. Nagrodą Burmistrza Polic za sukcesy dydaktyczne uczniów w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Piaseczna jako Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku”, a także nagrodą „Temu, który odważył się myśleć sercem” przyznaną przez Radę Rodziców.

Lubię wyznaczać sobie nowe cele i zadania, dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz tworzyć coś co może dawać radość nam wszystkim. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla mnie inspiracją, cieszy mnie każdy, nawet najmniejszy sukces uczniów i ich nauczycieli – mówi Wioletta Grochowicz, pierwsza Dyrektor w historii nowej placówki.

AB/ źródło: piaseczno.eu

1 KOMENTARZ

  1. UFFFF .może to zapowiedz zmian -w końcu wiosna ?
    Jeszcze niech burmistrz zmieni dyr Krystynę z AL.Kalin-to dacie szansę naszym dzieciom na godną edukację i perspektywy.
    Ponownie prosimy o pomoc -my tez chcemy ludzkiego , kreatywnego dyrektora .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię