Nowa trasa gazociągu wysokiego ciśnienia

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Powstała nowa koncepcja trasy planowanego gazociągu wysokiego ciśnienia z Gassów do Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Teraz ma on przebiegać bliżej publicznych dróg, a nie przez środek działek mieszkańców m.in. Ciszycy i Opaczy.

Trasa projektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia wyniesie prawie 17 kilometrów i przebiegać będzie od Gassów, przez Czernidła, Łęg, Ciszycę, Opacz, Obórki, Bielawę i Okrzeszyn, dzielnicę Wilanów m.st. Warszawy, do Elektrociepłowni Siekierki.

Nowa trasa po konsultacjach

Pierwotna koncepcja jego przebiegu, przygotowana przez inwestora – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Termika SA, została przedstawiona mieszkańcom i władzom gminy Konstancin-Jeziorna i Wilanowa na początku br. W wyniku konsultacji powstała nowa trasa planowanej inwestycji. Zmiany zaszły m.in. na terenie Ciszycy i Opaczy. Teraz gazociąg ma przebiegać bliżej głównych dróg publiczny, a nie przez środek działek mieszkańców, jak było to proponowane wcześniej.

Sprawdź na stronie

Nowa koncepcja trasy dostępna jest na stronach: Systemu Informacji Przestrzennej gminy Konstancin-Jeziorna oraz PGNiG Termika. Gazociąg wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi powstanie na potrzeby zasilenia Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 2025 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię