Nowa ulica połączy Polną z Pijarską

1

GÓRA KALWARIA Gmina startuje z projektowaniem nowego, blisko kilometrowego odcinka ulicy O. St. Papczyńskiego w Górze Kalwarii, który połączy ulice Polną, Kalwaryjską, Kilińskiego i Pijarską.

Wczoraj w ratuszu burmistrz Arkadiusz Strzyżewski podpisał umowę z Dariuszem Godlewskim, prezesem firmy Polska Inżynieria, która za ponad 376 tys. zł przygotuje projekt wykonawczy wraz z kosztorysem oraz uzyska pozwolenie na budowę ulicy.

Szkic przebiegu nowej ulicy

Dokumentacja, która ma być gotowa do końca listopada tego roku, będzie obejmowała budowę kanalizacji, wodociągu, odwodnienia, kanału technologicznego, oświetlenia, asfaltowej nawierzchni jezdni oraz obustronnego chodnika i ścieżki rowerowej. W ramach inwestycji na ulicy powstaną także cztery przystanki autobusowe z zatokami oraz miejsca parkingowe szczególnie przy placu targowym. Ponadto od ul. Polnej do ul. Marianki zaplanowano przebudowę istniejacego chodnika na ciąg pieszo-jezdny.

W pierwszej fazie – za 21 dni wykonawca przedstawi wstępną koncepcję, która będzie podstawą do dalszych prac.

Szacunkowy koszt inwestycji to 7-8 mln zł. Koszty wykonania projektu zostaną pokryte z przyznanej gminie dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: gorakalwaria.pl

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda ,że nikt nie pokusił się podać daty bo w miejscu drogi jest tymczasowa „baza” hydraulików a nic nie wskazuje by modernizacja sieci była ukończona.
    Latarnie miały zdobią (taki był tytuł) datowany na 2011 listopada ’26r.
    Latarnie stoją chodnik zryty i prędko nie zaświecą. Powiem tak: Nie nakręcajcie się tak bo maciek jeszcze w żopie !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię