PIASECZNO Trwają prace przy rewaloryzacji parku miejskiego w Piasecznie. Na ukończeniu są nowe alejki, które zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków mają naturalne podłoże mineralne.


Park miejski w Piasecznie w całości objęty jest ochroną konserwatorską i jego modernizacja przebiega z zachowaniem jego historycznego charakteru.

Niektóre osoby spacerujące po parku zadają nam pytania, kiedy wyłożona zostanie w nim kostka. Wyjaśniam więc, że podłoże w parku będzie utwardzone, ale naturalnymi materiałami. Nie będzie też krawężników oddzielających alejki od zieleni. Jest to zgodne z koncepcją zatwierdzoną przez wojewódzkiego konserwatora zabytków – mówi Patrycja Zych z Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych.

Ze względu na starodrzew, konserwator zabytków usunął z projektu także krawężniki, polecając wykonanie obrzeża w technologii eko-board. Dzięki temu w parku odetchniemy od otaczającego nas w centrum miasta betonu i asfaltu. Ma to być miejsce rekreacji, gdzie mile spędzimy czas na spacerach wśród drzew. Zamontowane w parku nowe latarnie nadadzą mu jeszcze bardziej romantycznego wyrazu, a zainstalowany monitoring sprawić ma, że będziemy mogli czuć się w nim bezpiecznie. Planowane są też ścieżki turystyczne i artystyczne instalacje. Wszystko po to, aby miejsce to stało się chętnie odwiedzanym nie tylko przez mieszkańców, ale i turystów.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię