Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie piaseczyńskim

0

Kolejne 10 inwestycji w powiecie piaseczyńskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą blisko 1,6 mln zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa boiska wielofunkcyjnego w Zalesiu Górnym czy remont OSP Suchodół – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk (klub KO), każdego roku programy wsparcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem samorządów lokalnych. – Pokazuje to, jak bardzo jest potrzebna taka pomoc finansowa. Wsparcie skierowane jest na konkretne działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Mazowsza. To inwestycje, które sami zgłaszają swoim samorządom lokalnym i które mają dla nich ogromne znaczenie.

Mazowsze dla sportu

Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie piaseczyńskim wsparcie w wysokości 1,4 mln zł otrzyma 6 inwestycji.

Sport jest jednym z ważniejszych dziedzin życia społecznego. Sejmik województwa i Urząd Marszałkowski doceniają wartość sportu, w szczególności w rozwoju naszych dzieci i młodzieży. Realizują programy i dotują różnego rodzaju przedsięwzięcia. Już w II Rzeczpospolitej Marszałek Piłsudski starał się interesować młodych ludzi sportem inicjując powstanie Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego obecnie jest to Akademia Wychowania Fizycznego. Rozwijajmy sport, bo każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości – podkreśla radna województwa mazowieckiego Jadwiga Zakrzewska (klub KO).

CZYTAJ TAKŻE:  Zaszalał w drogerii, rachunek wyniósł prawie 2 tys. zł

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie piaseczyńskim:

termomodernizacja sali sportowej przy Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie – 299,9 tys. zł;

remont sali gimnastycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piasecznie – 119,9 tys. zł;

budowa boiska wielofunkcyjnego w Zalesiu Górnym – 300 tys. zł;

remont nawierzchni hali sportowej w Łazach – 300 tys. zł;

budowa toru rowerowego oraz boiska streetball wraz z infrastrukturą towarzyszącą, gmina Góra Kalwaria – 300 tys. zł;

budowa hali namiotowej przy Szkole Podstawowej w Uwielinach – 150 tys. zł;

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazły się wśród nich także 4 strażnice z powiatu piaseczyńskiego. Na ich remont samorząd województwa przeznaczy 120 tys. zł.

CZYTAJ TAKŻE:  Podwójny podbródek? ONDA sobie z nim radzi

Jak co roku wspieramy naszych bohaterskich strażaków. Niestety, z różnych względów, maleje liczba druhów ochotników biorących udział w akcjach. Dlatego co roku wspieramy ich niebezpieczną pracę. Naszą pomoc przeznaczamy na modernizacje remiz strażackich, zakup nowoczesnego sprzętu czy wozy ratowniczo-gaśnicze – podkreśla przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej Piotr Kandyba (klub KO).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie piaseczyńskim:

remont strażnicy OSP Suchodół, gmina Tarczyn – 30 tys. zł;

remont strażnicy OSP Góra Kalwaria, gmina Góra Kalwaria – 30 tys. zł;

modernizacja strażnicy OSP Chojnów, gmina Piaseczno – 30 tys. zł;

modernizacja strażnicy OSP Mroków, gmina Lesznowola – 30 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię