Nowe boisko na stadionie miejskim

1

PIASECZNO Kilka tygodni temu zakończyła się budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią na stadionie miejskim. Właśnie rusza przetarg na budowę jego zadaszenia


Na razie z nowego boiska korzystają najmłodsze roczniki

Budowa boiska o wymiarach 60×30 m, które jest nieco większe od standardowego orlika, pochłonęła jak do tej pory około 1,5 mln zł. W zamyśle miało ono odciążyć sale gimnastyczne oraz boiska znajdujące się przy piaseczyńskich szkołach. – I już spełnia swoją funkcję, bo trenują na nim najmłodsze dzieci, do 11. roku życia – mówi Łukasz Kamiński z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Teraz ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie zadaszenia obiektu wraz z wewnętrznym oświetleniem. Syntetyczny dach ma mieć kształt elipsy i opierać się na drewnianej konstrukcji. Ciekawostką będą podnoszone boki, które mają zapewnić na boisku przewiew w cieplejsze dni. Jak się dowiedzieliśmy, w związku ze zmieniającym się planem miejscowym, zwycięzca przetargu będzie musiał dodatkowo zaprojektować boczne klapy. Jak wszystko dobrze pójdzie, prace nad dachem powinny rozpocząć się we wrześniu i zakończyć na początku przyszłego roku. Z szacunków wynika, że inwestycja pochłonie przynajmniej 1,5 mln zł, choć więcej będzie wiadomo po przeprowadzeniu procedury przetargowej.

W najbliższym czasie planowane jest także wyremontowanie trybun przy płycie głównej.

Tomasz Wojciuk

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię