Nowe informacje w sprawie buspasa do Piaseczna

5

PIASECZNO Dwa tygodnie temu urząd miasta Warszawa poinformował, że planuje budowę buspasa na 15-kilometrowym odcinku Puławskiej od Doliny Służewieckiej do granic Piaseczna. Zapytaliśmy na jakim etapie jest ta inwestycja


W ubiegłym roku wytyczono na Puławskiej 1,5-kilometrowy buspas od Doliny Służewieckiej do metra Wilanowska. Buspas do Piaseczna pierwotnie miał powstać dopiero po wybudowaniu trasy S7. Miasto argumentowało, że jego wytyczenie wcale nie jest takie proste jak się wydaje i wiąże się ze sporymi kosztami.
To poważna ingerencja w organizację ruchu. Dlatego przed podjęciem decyzji przeprowadzamy szczegółowe analizy, które pozwalają ocenić faktyczną efektywność buspasa – tłumaczyła Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza. Tymczasem na początku września tego roku Warszawa poinformowała, że planowana jest budowa 9 buspasów, w tym do Piaseczna. Zapytaliśmy, kiedy taki buspas miałby powstać i na jakim etapie zaawansowania są prace związane z jego wytyczeniem.
W tej chwili trwa opracowywanie niezbędnej dokumentacji, czyli projektu organizacji ruchu przez Zarząd Transportu Miejskiego – informuje Konrad Klimczak z wydziału prasowego miasta stołecznego Warszawy. – Termin wyznaczenia buspasu na Puławskiej zależy od zakończenia tych prac. Chcemy go jednak wprowadzić jak najszybciej – zapewnia.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Dojeżdżając na uczelnie 7 lat temu spędzałem chyba więcej czasu w pksie na Puławskiej niż na zajęciach. Wtedy zapowiadali że już tuż tuż dobudują czwarty pas jak buspas, skończyło się na drobnych zmianach przy okazji przebudowy skrzyżowania z baletową, po tylu latach sami pewnie o tym nie pamiętają a spodziewam się że ogłoszą przemalowanie trzeciego pasa na buspas i jeszcze uznają to za najlepsze rozwiązanie. A słupy po trolejbusach dalej będą stały jak w skansenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię