Nowe liceum ogólnokształcące

0

PIASECZNO Gmina Piaseczno i cały powiat piaseczyński rozrasta się w bardzo szybkim tempie. 15-20 lat temu przeprowadzały się tu młode małżeństwa, teraz mamy coraz więcej dzieci i młodzieży. Powstają kolejne przedszkola i szkoły podstawowe, ale oferta szkół średnich jest bardzo uboga.

Brakuje liceum, które poszerzyłoby ofertę dla młodzieży szkolnej, stąd pomysł Elżbiety Lenard, mieszkanki Józefosławia, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Józefosławiu przy ul. Uroczej 14. W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie rozpoczną naukę w trzyletnim liceum po trzeciej klasie gimnazjum oraz w czteroletnim liceum po ósmej klasie szkoły podstawowej. Funkcję Dyrektora szkoły obejmie Pani Ewa Kazubek. Warunkiem przyjęcia do naszego liceum jest pozytywnie zdany test kwalifikacyjny z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. W szkole odbyły się już takie testy w trzech terminach – dwa w lutym i jeden w marcu. Planujemy dodatkowy test diagnozujący w dniu 27 kwietnia.
W liceum zajęcia rozszerzone z wybranych przedmiotów odbywają się od drugiego roku nauki. Przewagą naszej oferty jest możliwość własnego skomponowania przedmiotów rozszerzonych, może być ich więcej niż dwa, trzy.
– Dla mnie jako dyrektorki szkoły najważniejsze jest stworzenie młodym ludziom dobrych warunków do zdobywania przez nich wiedzy i możliwości rozwijania ich pasji. Wielu kandydatów mówi, że zależy im na nauce w szkole średniej, ale też nie chcą tracić czasu na dojazdy. Mają swoje zainteresowania i chcą je rozwijać. Kadrę szkoły tworzą doświadczeni nauczyciele – także z tytułami doktora w swojej dziedzinie. Z wieloma pośród nich miałam zaszczyt pracować w ciągu mojej długiej już pracy zawodowej. Znam ich zaangażowanie. Wiem, że są profesjonalistami i lubią swoją pracę. Z wykształcenia jestem germanistką – studiowałam na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu – mówi Ewa Kazubek dyrektor szkoły – dlatego szczególnie zależy mi na wysokim poziomie nauki języków obcych. W szkole proponujemy trzy języki: angielski, niemiecki i hiszpański. Oferujemy naszym uczniom tygodniowo 6 godzin zajęć języka angielskiego. Poziom opanowania umiejętności językowych będzie sprawdzany nie tylko przez naszych nauczycieli, ale również przez zewnętrzne centrum egzaminacyjne. W ramach czesnego proponujemy zajęcia wyrównawcze oraz przygotowujące do konkursów i olimpiad przedmiotowych. Jesteśmy otwarci na pomysły naszych uczniów – chcemy razem tworzyć dobry klimat tego miejsca – zapewnia Ewa Kazubek. – Wiemy, że każdy ma swój potencjał. Naturalnie służymy naszym doświadczeniem i wsparciem. Chcemy, aby absolwenci naszego liceum byli otwarci na świat i mieli wiele pomysłów na jego współtworzenie.

Ewa Kazubek – Dyrektor
Elżbieta Lenard – Organ Prowadzący

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię