Nowe oblicze jeziora Zgorzała

0

URSYNÓW/LESZNOWOLA Właśnie zakończyła się realizacja trzech projektów w ramach budżetu partycypacyjnego Ursynowa o wartości prawie miliona złotych, które spowodowały, że jezioro Zgorzała zaczęło być atrakcyjne dla mieszkańców i turystów


Mieszkańcy Ursynowa, ale także Lesznowoli zyskali miejsce sprzyjające relaksowi i wypoczynkowi na świeżym powietrzu

Wspomniane wyżej projekty to „Spacerkiem wokół Jeziora Zgorzała”, „Park i miejsce wypoczynku nad Jeziorem Zgorzała” oraz „Siłownia przy Jeziorze Zgorzała”. To mieszkańcy w głosowaniu zdecydowali o ich realizacji, co pochłonęło ponad 970 tys. zł. W ramach projektów zbudowano ścieżkę spacerową i pomosty, ogrodzony plac zabaw i siłownię plenerową. Przygotowano też strefy rekreacyjno-wypoczynkowe z miejscami na ognisko bądź grilla, punkty widokowe i miejsca do obserwowania ptaków, zbudowano pomost. Przy jeziorze powstały dwie plaże – piaszczysta i trawiasta, a na przylegającym do akwenu terenie pojawiły się ławki, stoły, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Te inwestycje już procentują, ponieważ okolice jeziora, zwłaszcza w weekendy, zaczęły tętnić życiem.

– Wierzę, że teraz jezioro Zgorzała stanie się atrakcyjnym miejscem wypoczynku, i to nie tylko dla mieszkańców Zielonego Ursynowa – mówi Robert Kempa, burmistrz dzielnicy. – Dzięki takim projektom ludzie widzą pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu, która są możliwe do zrealizowania dzięki środkom z budżetu partycypacyjnego. Pragnę podkreślić, że wszystkie prace były wykonywane z troską o środowisko naturalne i z poszanowaniem przepisów dotyczących ochrony przyrody. Trwało to dłużej niż przewidują procedury, ale w realizacji uwzględniony został także głos ursynowskich ekologów.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię