Nowe ogrodzenie wokół stacji. Priorytetem remont hali głównej

0

PIASECZNO Kilkanaście dni temu wymieniono ogrodzenie wzdłuż stacji kolejki wąskotorowej w Piasecznie od strony ulic Sienkiewicza i Wojska Polskiego. Jest to jeden z pierwszych etapów rewitalizacji całego terenu, który za kilkanaście lat ma zmienić się nie do poznania


Nowe ogrodzenie od strony ulicy Sienkiewicza

W kwietniu ubiegłego roku gmina przedstawiła koncepcję zagospodarowania terenu stacji kolejki wąskotorowej, na którym ma stanąć sala teatralno-widowiskowa.
– Chcemy poszerzyć ten obszar o funkcje kultury i udostępnić go mieszkańcom – mówił Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Piaseczna. – Projekt nie ma jeszcze finansowania. Najpierw trzeba opracować studium jego wykonalności.

Trudno powiedzieć kiedy obszar doczeka się rewitalizacji. Na razie gmina postanowiła zacząć od jego posprzątania i odświeżenia. W ubiegłym roku przeprowadzono doraźny remont dachu na hali głównej. Teraz wymieniono na nowe znajdujące się w najgorszym stanie ogrodzenie.
– Gmina uznała, że należy rozpocząć modernizację stacji właśnie od ogrodzenia – mówi Jerzy Walasek, prezes zawiadującego wąskotorówką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. – Cały czas przymierzamy się do kompleksowego remontu hali głównej, na razie jesteśmy na etapie wykonywania ekspertyz i szacowania kosztów. Chcemy też zrobić remont dachu nad jedną z restauracji, ponieważ dość mocno przecieka.

Niedługo skończy się też modernizacja siedliska w Runowie, gdzie obok ośmiu odnowionych wiat stanęły jeszcze trzy dodatkowe.
– No i cały czas remontujemy szlak kolejowy – dodaje Jerzy Walasek. – Ostatnio udało nam się zrobić kilka ważnych odcinków o łącznej długości około 4 km.
Kolejka wąskotorowa z Piaseczna do Tarczyna jeździ w każdą niedzielę do końca października.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię