Nowe otwarcie Grand Prix

0

TENIS STOŁOWY We wrześniu odbył się pierwszy w tym sezonie turniej z cyklu „Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym”. Rozgrywane nieprzerwanie od 19 lat zawody i tym razem przyciągnęły do sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji wielu pasjonatów tenisa stołowego

W pięciu kategoriach zagrało łącznie 118 zawodników, co jest dotychczasowym rekordem otwarcia rozgrywek. Do wysokiej frekwencji przyczyniła się, między innymi, obecność Mistrza Polski z 2016 roku Tomasza Lewandowskiego. Zaproszony na turniej gość wręczał nagrody najlepszym zawodnikom i do tego znalazł czas żeby rozegrać kilka akcji z każdym chętnym uczestnikiem turnieju. Ponadto w losowaniu można było wygrać koszulkę z autografem Mistrza oraz 30-minutowy indywidualny trening. Szczęśliwcem okazał się być 12-letni Aleksander Gajdak, który przez pół godziny dawał z siebie wszystko słuchając wskazówek od utytułowanego gracza. W trakcie zawodów odbył się także wykład z psychologiem sportowym, którego adresatami byli rodzice młodych sportowców. Na spotkaniu mogli się oni dowiedzieć w jaki sposób wspierać swoje pociechy w dążeniu do sportowych sukcesów.
Pierwszy turniej nowego sezonu przyniósł kilka niespodzianek. Za taką można uznać przede wszystkim porażkę Rafała Suszyckiego w kategorii mężczyzn. W zeszłym sezonie wygrał on bowiem aż 9 z 10 zawodów, a tym razem przegrał – już w ćwierćfinale – z Damianem Świerczkiem. Zwycięzcą kategorii mężczyzn został Krystian Marek, a wśród pań triumfowała zwyciężczyni ubiegłorocznego TOP 12 Alicja Walasek. Dzięciecy złoty medal powędrował z kolei do Konrada Burakowskiego, który w finale pokonał swojego brata bliźniaka Patryka, a wśród juniorów ze zwycięstwa mógł sie cieszyć Adam Pląsek z Wiązownej. W kategorii Open najlepszy okazał się być natomiast drugoligowiec Kamil Sitek.
Kolejny turniej zaplanowano (nietypowo) na niedzielę 8 października. Gościem specjalnym imprezy będzie złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich oraz Wicemistrz Polski z 2016 roku Patryk Chojnowski.
– Październikowy turniej będzie znakomitą okazją do zobaczenia z bliska medalu olimpijskiego, a podczas losowania po raz kolejny któryś z uczestników będzie miał możliwość wygrać indywidualny trening z Patrykiem Chojnowskim – zachęca Maciej Chojnicki z UKS Return Piaseczno.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię