Nowe propozycje dotyczące przebudowy krajowej 79-tki

2

PIASECZNO Równo rok temu zaprezentowano wstępną koncepcję nowej DK79, na odcinku od ul. Syrenki w Piasecznie do Pilawy. Nie wzbudziła ona aplauzu ani mieszkańców, ani przedstawicieli lokalnego samorządu. Teraz GKKDiA pokaże projekt nowej drogi. W najbliższy wtorek o godz. 17 w urzędzie miasta odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można zadawać pytania i zgłaszać swoje postulaty


To będzie drugie spotkanie informacyjne dla mieszkańców dotyczące planowanej inwestycji. Droga 79 ma zostać przebudowana na odcinku od Piaseczna do Solca. Chodzi o odcinek o długości 7,8 km. Projektanci mają przedstawić nowe propozycje rozwiązań, które usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo.

Spotkanie rozpocznie się 18 czerwca o godz. 17 w urzędzie miasta przy ul. Kościuszki 5 w Piasecznie. Projektanci od razu przeanalizują zgłaszane przez mieszkańców postulaty pod względem możliwych korekt przedstawionych rozwiązań technicznych.

Według przyjętych założeń, DK79 ma zostać dostosowana do parametrów trasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Dostęp do drogi będzie się odbywać poprzez skrzyżowania w poziomie terenu oraz węzeł z ul. Okulickiego. Ponadto wybudowane zostaną drogi do obsługi terenów przyległych. Powstaną chodniki i ciągi pieszo – rowerowe lub rowerowe, a także zatoki autobusowe. Piesi i rowerzyści zyskają kładki. Wybudowane zostaną urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Do końca tego roku mają zakończyć się prace związane z przygotowywaniem dokumentacji projektowej. Na przełomie tego i przyszłego roku ma zostać złożony wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej. Prace budowlane planowane są w latach 2026-2029.

Materiały informacyjne wraz z formularzem opinii są udostępnione na stronie internetowej
Opinie można zgłaszać do 3 lipca 2024 r. (decyduje data wpływu).
Formularze można przesyłać na adres biura projektowego:
– pocztą e-mail (skan lub zdjęcie obu stron formularza) na adres: [email protected]
– pocztą tradycyjną na adres: Value Engineering Sp. z o.o., Aleja Krakowska 22a, 02-284 Warszawa.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Jestem wzruszony, że coś się będzie dobrego działo. Dwie jezdnie to prawie droga szybkiego ruchu. Ale miałbym pytanie, może redakcja by wyjaśniła kierowcom, co się na tym odcinku dzieje. Kolejne remonty tego odcinka, zrywanie asfaltu na krawędzi jezdni i kładzenie nowego. Jezdnia jest połatana, a przecież niedawno była w całości kładziona. I jak będzie się miała do tej , druga jezdnia.

  2. A kiedy UM skończy remont Energetycznej i Geodetów? Na Energetycznej ponad roku brakuje znaków terenu zabudowanego w efekcie cały ten rejon (Mysiadło, Julianów, Józefosław, północne Piaseczne) jest formalnie terenem niezabudowanym jeżeli wjedzie się do niego z Energetycznej albo niektórymi wyremontowanymi zjazdami z Puławskiej!!!

    Pisałem do UM w zeszłym roku. Bez odpowiedzi. Na pytanie kiedy dostanę odpowiedź usłyszałem od „urzędnika” Wydziału Inwestycji Drogowych i Inżynierii Ruchu że, UWAGA!: „tego za biurka zrobić się nie da”. No nie da się! Trzeba się ruszyć!!! To było prawie rok temu. Pismo dalej bez odpowiedzi. A to nie jedyna fuszerka!

    Więc jeżeli Piaseczno ma takich „fachowców” to lepiej aby się za remont nie brali! Bo będzie trzeba się ruszać i pracować (o zgrozo!!!).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię