Nowe rozkłady elek

1

PIASECZNO Od środy obowiązują nowe rozkłady jazdy linii lokalnych L2, L5, L12 i L13. Trwają też prace nad zmianą rozkładu dla linii L39. Ma to związek z niedoborem kierowców


O problemie z kursami wyżej wymienionych linii lokalnych pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Część przejazdów zostało odwołanych. Najbardziej uciążliwy dla podróżnych był brak autobusów w godzinach porannych. Dlatego też doszło do spotkania przedstawicieli gminy i przewoźników z ZTM-em. Przewoźnicy wyjaśniali, że mają problemy z kierowcami, którzy rzucają pracę.
– Przeanalizujemy sytuację i zmienimy trochę rozkład jazdy elek tak, aby zostały zachowane kursy w godzinach szczytu – zapowiadał Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego.
Minął tydzień i gmina poinformowała o wprowadzeniu nowych rozkładów dla linii L2, L5, L12 i L13. Mają one przede wszystkim zabezpieczyć kursowanie autobusów w godzinach, w których jeździ nimi najwięcej pasażerów. Trwają też prace nad zmianą rozkładu jazdy dla L39. Tu akurat chodzi o zwiększenie częstotliwości kursowania tej linii. Nowy rozkład dla L39 powinien być gotowy przed końcem września.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię