Nowe światła i łatwiejszy skręt w Armii Krajowej

7

Rozpoczęły się prace nad przebudową skrzyżowania ulic Żeromskiego i Armii Krajowej. W ramach inwestycji powstanie w tym miejscu sygnalizacja świetlna.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych, a także ułatwienie wyjazdu kierowcom dojeżdżającym do drogi krajowej 79 ulicami Żeromskiego i Mazurską, rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Mazurskiej, Żeromskiego i Armii Krajowej. Na skrzyżowaniu pojawi się sygnalizacja świetlna, która zostanie zsynchronizowana ze światłami na kolejnym skrzyżowaniu – z ulicą Chyliczkowską.

Już za około 2 miesiące będzie można bezpiecznie wjechać na drogę krajową lub przejechać dalej w kierunku ul. Mazurskiej. W ten sposób domykamy drugą, oprócz Jana Pawła II/Chyliczkowskiej, oś wschód-zachód – mówi II Zastępca Burmistrza Robert Widz. To alternatywa dla kierowców jadących od południowej strony Piaseczna w kierunku Konstancina-Jeziorny lub Warszawy. Dziś jadą zazwyczaj ulicami Sierakowskiego, Warszawską i skręcają w ul. Chyliczkowską.

W godzinach popołudniowego szczytu trzeba się wykazać cierpliwością, bo chętnych do przejechania ul. Chyliczkowską jest wielu. Po uruchomieniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Armii Krajowej będzie można wybrać ul. Żeromskiego zamiast Chyliczkowskiej, szczególnie w godzinach popołudniowego szczytu korki na DK79 w kierunku Warszawy raczej się nie zdarzają – dodaje Wiceburmistrz.

W dalszej perspektywie ulice Żeromskiego i Mazurska staną się alternatywnym połączeniem z ulicą Chyliczkowską dla jadących w kierunku Konstancina lub Julianowa. Gmina Piaseczno projektuje przedłużenie ul. Mazurskiej aż do ul. Przesmyckiego. Na skrzyżowaniach z ulicą Chyliczkowską oraz Przesmyckiego mają powstać ronda.

Sygnalizacja świetlna w centrum Piaseczna

źródło: piaseczno.eu

7 KOMENTARZE

 1. „..szczególnie w godzinach popołudniowego szczytu korki na DK79 w kierunku Warszawy raczej się nie zdarzają – dodaje Wiceburmistrz.” – to chyba u Pana wice pod gabinetem, co za ludzie rządzą ta gmina, żałosne co mówią i robią.

  • Czasami gdy czytam co oni wypisują, jakie wnioski wyciągają i decyzje podejmują to odnoszę wrażenie, że o innym mieście mowa. No, a później nagle zaczyna się realizacja tych szaleństw i utopii, a to jest w tym wszystkim najgorsze.

 2. Szanowni Panowie Bur(mistrzowie)
  W tej zapadłej dziurze jaką jest Piaseczno ruch odbywa się w osi

  PÓŁNOC POŁUDNIE

  a nie

  WSCHÓD ZACHÓD

  Wy robicie wszystko żeby dodatkowo zakorkować tę dziurę.

  Zapraszam w godzinach szczytu, albo nawet poza nimi na Wojska Polskiego, Powstańców Warszawy czy Armii Krajowej (z kolejnymi światłami?).

 3. Jak sama nazwa wskazuje, obwodnica ma za zadanie umożliwić szybki objazd miejscowości. Najpierw starosta zrobił bałagan na skrzyżowaniu z Chyliczkowską, teraz będą jeszcze nowe światła. Sparaliżuje to obwodnice całkowicie. Patrząc na mapkę można dojść do przekonania że jeden ze szwagrów wykonuje montaż świateł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię