Nowe światła na ul. Puławskiej

4

LESZNOWOLA Na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Kuropatwy działa już nowa sygnalizacja świetlna. Zmieniło się też samo skrzyżowanie. Wszystko w ramach prac prowadzonych przez Selgros Cash&Carry

Skrzyżowanie zostało przebudowane w związku z budową wjazdu do nowo powstającego centrum handlowego. Powstał lewoskręt z wydzieloną fazą sygnalizacji, a oprócz tego przejście dla pieszych i przejazdy rowerowe. Nowa sygnalizacja została skoordynowana z pozostałymi światłami wzdłuż ulicy Puławskiej. Działać w pełnej koordynacji. Wszystkie prace wykonywał prywatny inwestor.

Skrzyżowanie z ul. Kuropatwy było jednym z bardzo niebezpiecznych skrzyżowań na ul. Puławskiej. Jeszcze przed nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym i ustawy o straży gminnej stał tu fotoradar. Dzięki niemu kierowcy zdejmowali nogę z gazu, a piesi mogli bezpieczniej przekroczyć tę ruchliwą arterię. Po wyłączeniu fotoradaru w ubiegłym roku ponad połowa kierowców jadących ul. Puławską przekraczała dozwoloną prędkość – wielu z nich o 15-20 km/h, a czasami znacznie więcej.

Nowa sygnalizacja uporządkuje ruch w tym rejonie, poprawiając bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców.

AB/ZDM

4 KOMENTARZE

  1. Gmina chwali sie ze inwestor prywatny zrobil swiatla w bardzo niebezpiecznym miejscu a gmina niezrobila dla mnie strzal w kolano i to podwojny przez gmine.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię