Nowe ulice, nowe nazwy

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wpłynęły wnioski o nadanie nazw dwóm drogom znajdującym się na terenie osiedla Groen przy ul. Warszawskiej. Wśród proponowanych nazw są m.in.: Krokusowa, Irysowa i Hiacyntowa. Wnioski te rozpatrzy zespół konsultacyjny przy Radzie Miejskiej. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w jego pracach i zgłaszać swoje opinie.

O nadanie nazw dwóm drogom wewnętrznym na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Warszawskiej wnioskuje deweloper Groen Konstancin I Sp. z o.o. I tak ta położona na działkach nr 326 i 331 z obrębu 03-32 miałaby nosić nazwę: ul. Krokusowa, ul. Irysowa lub ul. Hiacyntowa. Natomiast droga na działkach nr 322, 333, 6/4 i 6/2 z obrębu 03-32 – ul. Botaniczna, ul. Roślinna lub ul. Ogrodowa (przy czym ta ostatnia istnieje już w Konstancinie-Jeziornie).

Zgłoś uwagi

Teraz wnioskami dewelopera (można je pobrać poniżej) zajmie się zespół konsultacyjny powołany przez Radę Miejską Konstancin-Jeziorna. Zgodnie z paragrafem 7 uchwały nr 332/8/21/2016 Rady Miejskiej z 29 czerwca 2016 r. w sprawie zasad rozpatrywania wniosków o nadanie nazw miejscom publicznym – zainteresowane osoby prawne i mieszkańcy gminy, w ciągu 21 dni po ogłoszeniu propozycji nadania nazwy miejscu publicznemu, mogą zgłaszać swoje opinie oraz chęć udziału w pracach zespołu. Ostateczną decyzję o nazwach ulic podejmą radni na sesji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna.

https://www.konstancinjeziorna.pl/sites/default/files/2022-04/wniosek_nazwa_botaniczna_0.pdf

https://www.konstancinjeziorna.pl/sites/default/files/2022-04/wniosek_nazwa_krokusowa_0.pdf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię