Nowe wozy dla ochotniczych strażaków

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Dziś w siedzibie OSP Konstancin-Jeziorna odbyła się konferencja prasowa oraz przekazanie symbolicznych promes dla ochotniczych straży pożarnych

Nowe samochody wzmocnią działania strażaków w OSP Konstancin-Jeziorna, OSP Góra Kalwaria oraz OSP Cendrowice. Strażaków, samorządowców, zaproszonych gości powitała posłanka RP Dominika Chorosińska, podkreślając wagę codziennej pracy strażaków.

Od 2016 roku rząd zjednoczonej prawicy konsekwentnie dofinansowuje zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia ochotniczych straży pożarnych – mówiła posłanka Chorosińska. – Dotychczas dofinansowano zakup blisko 3 tysięcy wozów dla jednostek OSP w całej Polsce, a w 2023 roku zostanie dofinansowany zakup 675 samochodów na kwotę ponad 300 mln złotych. Jest to rekord. Nigdy dotąd tylu samochodów nie zostało zakupionych.


Dziś zwycięzcą jest powiat piaseczyński – powiedział poseł Zdzisław Sipiera. – Te trzy samochody są potrzebne, bo ten obszar się bardzo dynamicznie rozwija. Staramy się być sprawni i skuteczni w działaniach i bardzo się cieszę gdy są one widoczne w tak namacalny sposób.


Michał Prószyński biura Szef Gabinetu Politycznego MSWiA, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego chwalił współpracę z samorządami i podkreślał realne potrzeby jakie zakupione wozy bojowe zaspokoją w poszczególnych OSP. Choćby w Cendrowicach, gdzie dotąd użytkowane auto ma już 42 lata.

Dziękowali także piaseczyńscy samorządowcy.
– Z jednostką OSP jestem związany już 40 lat – przyznał wiceburmistrz Konstancina-Jeziorny, Dariusz Zieliński.W 1982 roku trafiłem do jednostki w Wojciechowicach. Podczas tej służby nauczyłem się działania, nabyte doświadczenia wykorzystałem zarówno w pracy edukacyjnej jak i samorządowej.

Mam to szczęście, że Góra Kalwaria ma wszędzie przyjaciół bez względu na barwy polityczne – mówił burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Zawsze jak jesteśmy w potrzebie to możemy na was liczyć – zwrócił się do parlamentarzystów. – Mam nadzieję, że wszystkim naszym jednostkom uda się sprowadzić te wozy, by pięknie lśniły, jak piękna kreacja pani poseł – zakończył swoje przemówienie burmistrz Strzyżewski, nawiązując do czerwonej sukienki posłanki Chorosińskiej.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, st. bryg. Leszek Szcześniak

Głos zabrał także reprezentujący ponad 700 druhów ochotniczych straży pożarnych i ponad 70 zawodowych strażaków, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, st. bryg. Leszek Szcześniak.

– Jesteśmy po to by zapewnić społeczeństwu bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie – powiedział komendant. – Jako strażacy możemy dać swój profesjonalizm, wielkie serce i kwalifikacje. Żebyśmy jednak odnieśli sukces musimy mieć jeszcze profesjonalne nowe narzędzia. Dotychczas na terenie powiatu udawało się scalić te dwie rzeczy i poziom bezpieczeństwa wydaje się być zagwarantowany – dodał st. bryg. Leszek Szcześniak i podziękował parlamentarzystom za podejmowanie mądrych decyzji służących zwiększeniu bezpieczeństwa mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię