Nowe zadania policji i straży miejskiej. Wprowadzili też środki bezpieczeństwa

1

PIASECZNO Policja radzi, aby mieszkańcy ograniczyli wizyty w komendzie powiatowej oraz komisariatach, starając się załatwiać bieżące sprawy drogą elektroniczną lub przez telefon. Mimo trudnej sytuacji funkcjonariusze realizują wszystkie dotychczasowe zadania. W działaniach związanych z koronawirusem są wspierani dodatkowo przez straż miejską


– Zalecamy ograniczyć osobiste wizyty w jednostkach policji – radzi nadkom. Jarosław Sawicki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Informacje o zdarzeniach można zgłaszać przez telefon lub w formie pisemnej. My ze swej strony też staramy się minimalizować liczbę osób, wzywanych na komendę, np. na przesłuchania. Na bieżąco dezynfekujemy też pomieszczenia, mamy do dyspozycji maseczki i rękawiczki.
W ostatnim czasie ważnym dodatkowym obowiązkiem, jaki przybył policji, jest konieczność kontrolowania osób poddanych domowej kwarantannie, których cały czas przybywa. Chodzi o to, aby takie osoby nie opuszczały swojego miejsca zamieszkania. Tu policję w działaniach wspiera także straż miejska. Strażnicy mają także inne ważne zadanie: patrolują miejsca w których lubi zbierać się młodzież, jak skatepark, park miejski czy place zabaw. Chodzi o to, aby w przestrzeni publicznej nie stykały się ze sobą większe grupy ludzi. – Na razie nie jest z tym źle – zdradził nam anonimowo jeden ze strażników. – Na szczęście od kilku dni mieszkańcy w ogóle niechętnie wychodzą z domu.
Straż miejska w Piasecznie została wyposażona też w niezbędny sprzęt, który może okazać się nieoceniony, gdy dojdzie do rozprzestrzeniania się epidemii. Oprócz preparatów do dezynfekcji i masek, są to także termometry, specjalne kombinezony oraz rękawiczki.

CZYTAJ TAKŻE:  Ukradli „dla żartu”

TW

1 KOMENTARZ

  1. Co poniektorzy zaczęli w końcu działać na rzecz społeczeństwa!!! Sytuacja zmusila do
    zakończenia działalności zarobkowej na usługach “biznesmenów” kom js ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię