Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią

0

Od dziś zostały wprowadzane nowe zasady bezpieczeństwa, ograniczające przemieszczaniu się. Obowiązek przebywanie w domu nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania codziennych potrzeb bytowych (np.zakupy jedzenia).

Do 11 kwietnia nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Możemy przemieszczać się tylko w drodze do pracy i z powrotem. Mamy też prawo przemieszczać się w ramach pracy zawodowej – w celu zakupieniu towararu i usług związanych z prowadzoną działalnością.
Zakaz przemieszczania się nie dotyczy także wolontariuszy działających na rzecz walki z koronawirusem, pomagających osobom przebywającym na kwarantannie lub takim, które nie powinny wychodzić z domu. Przemieszczać można się jedynie w grupie do dwóch osób (nie dotyczy rodziny).

Środki transportu publicznego
Zbiorowy transport publiczny wciąż działa. W autobusie, tramwaju lub metrze zajęta może być tylko połowa miejsc.

Całkowity zakaz zgromadzeń
Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Możemy spotykać się jedynie z najbliższymi.

Uroczystości religijne
Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Zakłady pracy
Ograniczenia co do liczby przebywających razem osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników oraz środków dezynfekcji.

Dotychczasowe ograniczenia nadal obowiązują
W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla osób powracających zza granicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię