PIASECZNO W poniedziałek 4 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno dyrektorzy piaseczyńskich placówek oświatowych spotkali się z nowym Komendantem Powiatowej Policji w Piasecznie mł. insp. Robertem Chmielewskim.


Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas czasu jaki spędzają przed lekcjami i po lekcjach w obrębie szkoły.

Zdarzają się sytuacje w których dziecko zaczepiane jest przez nieznajome osoby dorosłe, dlatego chcielibyśmy wypracować wspólny system reagowania na takie zdarzenia – mówi wiceburmistrz Hanna-Kułakowska Michalak.

Niestety co jakiś czas docierają do nas poprzez media druzgocące informacje o przestępstwach dokonywanych na dzieciach. Takie rzeczy dzieją się naprawdę i mogą wydarzyć się w każdej chwili, w każdym miejscu. Aby zapobiegać takim zdarzeniom w naszym otoczeniu możemy wyposażać placówki w systemu monitoringu, weryfikować osoby wchodzące na teren szkoły, ale nie jesteśmy w stanie nadzorować drogi jaką dziecko pokonuje ze szkoły. Dlatego właśnie jedynym naszym narzędziem w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci jest prewencja i działania edukacyjne skierowane do nauczycieli, uczniów i rodziców – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię