Nowy komisariat w zamian za reprezentacyjną pierzeję

10

GÓRA KALWARIA Komendant Stołeczny Policji zwrócił się do gminy z prośbą o przekazanie działki, na której mógłby powstać nowy komisariat. Obecny nie spełnia już bowiem obowiązujących standardów. Władze Góry Kalwarii postanowiły upiec dwie pieczenie na jednym ogniu


Nowy komisariat miałby zostać wybudowany na koszt państwa, jednak policja potrzebuje działki, na której mogłaby go postawić. Najlepiej, jeśli ta nieruchomość byłaby zlokalizowana w centrum miasta. Władze gminy zaproponowały przekazanie trójkątnej parceli o powierzchni około 7000 m kw. u zbiegu ulic Budowlanych i Wiejskiej. Do tej pory nie było pomysłu na jej zagospodarowanie.
– W naszej opinii to dobra lokalizacja, ponieważ działka jest odpowiednio skomunikowana, a ponadto znajduje się w pobliżu najszybciej rozwijającej części miasta – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.
Jednak urząd gminy, w zamian za przekazanie działki, oczekuje od Skarbu Państwa pewnej przysługi. W centrum Góry Kalwarii znajduje się inny teren o podobnej wielkości, który gmina pozyskała pod koniec lat 90., ale ma niewielkie możliwości jego wykorzystania. Jest to dawna działka powojskowa, która może być przeznaczona wyłącznie na tereny zielone i drogi dojazdowe. Gmina chce, aby Skarb Państwa zdjął z działki cel darowizny. Wówczas będzie można ją zabudować (teraz znajduje się tu skwer, parking i tymczasowe pawilony). Gmina nie ukrywa, że chciałaby wybudować w tym miejscu (wzdłuż ulicy Dominikańskiej) reprezentacyjną pierzeję.
Przygotowano już odpowiednie, trójstronne porozumienie, pozytywnie zaopiniowane przez starostę Ksawerego Guta. Teraz wszyscy czekają na zgodę wojewody, który zdecyduje czy plan gminy będzie mógł zostać wcielony w życie.
– To porozumienie daje nam szansę zagospodarowania eksponowanego miejsca w samym sercu miasta, a jednocześnie jest szansą na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – uważa burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

TW

10 KOMENTARZE

  1. I znów sam beton. Mówimy że deweloper jest pazerny i nie zostawi kawałka zieleni a tu gmina takie same pomysły ma. Dla bezpieczeństwa mieszkańców należy inwestować w zieleń, park skwer. Tak żeby latem ograniczać temperatury w mieście.

  2. Obecny nie spełnia już bowiem obowiązujących standardów.”
    A co tam kibla nie ma ?
    A może telewizora, bo jeśli ciasno można dobudować piętro .

  3. Do Pana Romana proponuje zajrzeć w okolicach kebabów lub knajpek chińskich, bardzo często widzę tam zaparkowane radiowozy. Tak się zastanawiam czy to najbardziej niebezpieczne miejsce w Górze Kalwarii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię