Nowy przebieg obwodnicy Konstancina?

8

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas środowej sesji rady miejskiej dwoje radnych zapytało burmistrza o postępy w budowie obwodnicy uzdrowiska. – W najbliższy poniedziałek planowane jest spotkanie w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich dotyczące nowego przebiegu obwodnicy drogi 724 – poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk


W ostatnim czasie uczestniczyłem w kilku spotkaniach dotyczących obwodnicy, które w moim przekonaniu nie przyniosły żadnego efektu – zwrócił się do radnych Kazimierz Jańczuk. – Pojawiły się informacje, że obwodnica może mieć nowy przebieg, ale do tej pory nikt ze mną o tym nie rozmawiał. Gmina też nigdy nie wnioskowała o nowy przebieg tej drogi. Dlatego, tak długo jak marszałek nie ogłosi przetargu na wyłonienie firmy projektowej, sprawa ma dla mnie charakter medialny. Więcej na ten temat będą mógł pewnie powiedzieć po poniedziałkowym spotkaniu w MZDW.
Radny Bogusław Komosa argumentował, że gmina powinna bardziej naciskać na województwo mazowieckie w sprawie budowy obwodnicy. Do rzekomego pomysłu poprowadzenia jej w nowym śladzie odniósł się radny Włodzimierz Wojdak.
Parcela i Cieciszew od lat torpedują przebieg tej drogi – mówił. – Tymczasem został on już dawno temu ustalony i powinien zostać zachowany. Jak zaczniemy mówić o nowym wariancie obwodnicy, to ta inwestycja przeciągnie się o kolejne 25 lat.

TW

8 KOMENTARZE

  1. Inwestycje w Mirkowie powinny być uwarunkowane wcześniejszym wybudowaniem obwodnicy Konstancina-Jeziorny. Bez niej nie powinno być zgody na jakiekolwiek inwestycje w rejonie dawnej fabryki.

  2. Był radnym od zawsze i chyba za „jego rządów” powstawały w Cieciszewie i okolicach domy na terenie przeznaczonym na obwodnicę. Trzeba było do tego nie dopuścić i faktycznie pozostaje to co proponuje Mieszkaniec

  3. Od lat było wiadomo, że w tym miejscu ma być obwodnica. ci co się wybudowali to niech mają pretensje do siebie. kupili taniej ziemię, a teraz nagle udają ździwionych.

  4. Tunel pod Konstancin .albo obwodnicę wzdłuż Wisły między nowymi droga .góra Kalwaria i wzdłuż Wisły aż do nowego mostu i połączyć z s17 .po co ludziom życie rujnować i tak powinna być rekompensata od państwa że przez 30 lat nic ludzie z działkami zrobić nie mogą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię