Nowy sezon, nowe wytyczne w cieniu epidemii

0

PIASECZNO Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zatwierdził nowe wytyczne dotyczące rozgrywania meczów piłkarskich w sezonie 2020/2021 od poziomu B klasy do czwartej ligi włącznie


Z regulacji nie ucieszą się przede wszystkim kibice gości, bowiem tegoroczne spotkania nie przewidują, póki co, ich udziału.
Kluby będą musiały ponadto zgłaszać każdorazowo imienne listy zawierające do 109 osób zgłaszanych przez gospodarzy (piłkarze, szkoleniowcy, działacze sponsorzy i sympatycy) oraz do 40 osób przez gości. Osobną listę stworzą przedstawiciele służb porządkowych, medycznych i mediów. Osoby nie znajdujące się wśród zgłoszonych nie będą mieć możliwości wejścia na stadion. Początkowo MZPN chciał również numery PESEL biorących udział w zawodach, ale ostatecznie – po proteście klubowych działaczy – wycofał się z tego pomysłu.
Oprócz tego kluby mają zapewnić jedno wejście, gdzie wchodzący zdezynfekują ręce, a mecze odbywać się będą bez tradycyjnej ceremonii powitania pomiędzy zawodnikami i sędziami. Z ciekawszych punktów regulaminu zwraca również uwagę punkt 15, który stanowi, że „mecze będą rozgrywane bez noszowych, ale gospodarz ma obowiązek zapewnić nosze, które w razie potrzeby zostaną wykorzystane przy udzieleniu pomocy przez kolegów z drużyny”.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię