Nowy skwer przy Centrum Edukacyjno – Multimedialnym w Piasecznie

7

PIASECZNO Na działce przy ul. Jana Pawła II 53, przed wejściem głównym do Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie, powstała nowa, przyjazna przestrzeń publiczna. Miejsce posłuży nie tylko użytkownikom CEM, ale także wszystkim mieszkańcom miasta.

W ramach inwestycji przeprowadzono utwardzenie ternu, postawiono elementy małej architektury takie jak ławki, krzesła parkowe, stojaki na rowery, stoliki szachowe, kosze, pergole. Na nowym skwerze pojawiła się także mini-siłownia, hamaki oraz nowoczesny, dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci. Kolorowe trampoliny, huśtawki, drewniane domki, a także zjazd linowy z pewnością przypadną do gustu najmłodszym użytkownikom tej przestrzeni.

Powstanie skweru wiązało się także z wykonaniem nowych nasadzeń drzew, krzewów i rabat bylinowych (przy zachowaniu istniejącej zieleni), a także wykonaniem oświetlenia i przyłącza wodociągowego oraz systemu automatycznego nawadniania.

Łączny koszt wydatków poniesiona na realizację zadania wyniósł około 1 milion zł.

Zadanie udało się zrealizować dzięki środkom własnym gminy, a częściowo także dzięki wsparciu z budżet Województwa Mazowieckiego (pomoc finansowa w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019) – 94 680,00 zł i Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Program Ministerstwa Sportu i Turystyki Otwarte Strefy Aktywności)- 50 000,00 zł

7 KOMENTARZE

  1. Widać rozmach,ale w wydawaniu piniendzy. :))))))))) Rekultywacja terenu,oświetlenie,chodnik trochę desek(majster zrobił mi taki domek za 2 tys. no wprawdzie 10 lat temu…) i 1 000 000 to naprawdę dużo kasy.

  2. Wczoraj odbierałem syna ze szkoły i z ciekawości przejrzałem się urządzeniom na placu. Kto ten plac odbierał? Jet tam tyle usterek i niegodności z normami, że według plac nie powinien być dopuszczony do użytkowania, bo stwarza zagrożenie dla bawiących się ta dzieci!!

  3. A dzieci w CEM nadal głodne.
    Ale CEM otwierany już chyba 5 razy był.
    Na to kasa jest. A dzieci nic nie mają, wszystko muszą kupować rodzice, papier, kredki, choinki dla dzieci, ozdoby, kubeczki do picia, wszystko.
    Porażka…..

  4. Do Rodzica, każda klasa, przedszkole mają Radę Rodziców, dokonuję wpłaty i czy z Rady Rodziców nie można zakupić papieru, kredek, choinki itp. To na co idą pieniądze z Rady Rodziców????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię