Nowy skwerek w centrum miasta

2

PIASECZNO Miasto zyska wkrótce nową, niewielką, ale uroczą przestrzeń publiczną, gdzie będzie można odpocząć lub okazjonalnie zakosztować kultury w plenerze.

Chodzi o miejsce pomiędzy budynkiem Przystanku Kultura a Urzędem Miasta, gdzie obecnie znajduje się wewnętrzny parking. Zgodnie z koncepcją kostkę brukową zastąpi granit, a całość zostanie udostępniona mieszkańcom jako strefa wypoczynkowa z ławeczkami, nowymi lampami ściennymi, a także wysokimi i niskimi lampami ogrodowymi oraz nowymi nasadzeniami zieleni. Całość uzupełnią elementy małej architektury, kosze, murki oraz niewielki podest na potrzeby małych przedstawień czy recitali.
Będziemy również chcieli umieścić tam jeden z odlewów rzeźb Józefa Wilkonia, który będzie elementem większej ścieżki, którą realizujemy w centrum miasta – mówi Daniel Putkiewicz, I zastępca burmistrza. Obecnie trwa procedura przetargowa, a wykonawca powinien rozpocząć prace na przełomie marca i kwietnia. Oddanie placu planowane jest jeszcze przed wakacjami.
Ta realizacja jest odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców potrzeby porządkowania i urządzania nowych przestrzeni publicznych – wyjaśnia Daniel Putkiewicz.
Realizacja skwerku kosztować ma około pół miliona złotych.

Biuro Promocji i Informacji 

2 KOMENTARZE

  1. Nowoczesne miasto ze sporą historią, nie ma pręgierza ? Stawiam euro do złotówek,że popularność takiego miejsca była by większa od promocji w biedronce

  2. Kolejne ławeczki za pół miliona. A ludzie czekają w kolejce na mieszkania. Za te pieniądze można ludziom coś pobudowa, żeby mieszkali w godnych warunkach. Ale lepiej rzeźbę walną i latarnie. A i jeszcze granitowa kostka, żeby urzędasy mieli gdzie się lansować. Śmieszne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię