Nowy termin piaseczyńskiej „Zimy w mieście”

1

PIASECZNO W drugim tygodniu ferii w dn. 11-15 stycznia 2021 w szkołach na terenie gminy Piaseczno zorganizowane będą zajęcia dla dzieci z klas 1-4 w ramach „Zimy w mieście”.

W akcji weźmie udział jedenaście szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Każda szkoła zapewni uczniom naszej gminy aktywny wypoczynek w szkole.

– Pomysł organizacji ferii stacjonarnych spotkał się z dużym zainteresowaniem rodziców, dlatego miło mi poinformować, że mamy już zgodę kuratorium i przy zachowaniu obostrzeń zorganizujemy dla dzieci ciekawy program – tłumaczy wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – W ofertę programową włączy się Centrum Kultury w Piasecznie – dodaje wiceburmistrz.

Większość kosztów związanych z półkoloniami pokrywa gmina (wynagrodzenie kadry czy zakup materiałów papierniczych) – po stronie rodziców jest tylko koszt wyżywienia swoich pociech.

– Dziękuję dyrektorom i nauczycielom, którzy podejmują się organizacji zimowego wypoczynku w swoich szkołach. Dzięki tej współpracy nasi uczniowie, pozostając w czasie ferii w swoim rodzinnym mieście, mają szansę na aktywny wypoczynek i kontakt z rówieśnikami – dodaje pani wiceburmistrz.

Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię