Nowy trener w Konstancinie

0
Trener Citkowicz
Trener Citkowicz

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA Pod koniec ubiegłego roku poznaliśmy nowego szkoleniowca KS Konstancin. Przypomnijmy, że do końca rundy jesiennej drużynę przygotowywał duet trenerów tymczasowych – Jarosław Otłowski i Marek Kiepuszewski. Od początku tego roku przygotowania do rundy rewanżowej prowadzi już 30-letni Tomasz Citkowicz


Nowego szkoleniowca czeka niełatwe zadanie, bo KS Konstancin spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Czternaste, aktualnie, miejsce w tabeli z pewnością nikogo w klubie nie zadowala. Trener Citkowicz, który wcześniej prowadził z powodzeniem rocznik 2000 Kosy Konstancin i dla którego będzie to pierwsza praca z seniorami, w pierwszej kolejności zwraca uwagę na odpowiednie podejście zawodników do swoich obowiązków i wyrobienie przez nich pewnych wartości, bez których nie da się skutecznie rywalizować w lidze.
– Naszym celem na tę rundę jest zbudowanie drużyny, która zagwarantuje nam w tym sezonie utrzymanie – zakłada Tomasz Citkowicz. – Dlatego w tym momencie skupiamy się na kompletowaniu zespołu.  Mamy zamiar sprawdzić wielu młodzieżowców, już od 17 roku życia, ale można się też spodziewać doświadczonych piłkarzy. Szukamy ambitnych, inteligentnych graczy, którzy na boisku nie boją się wyzwań. Takich, którzy nie obawiają się podejmowania trudnych decyzji. Z kilkoma zawodnikami już jesteśmy po słowie, bo w klubie znamy ich wartość i wiemy, że mogą wzmocnić nasz zespół, więc testować ich nie musimy. Kolejni będą musieli udowodnić swoją przydatność.
KS Konstancin ma teraz przed sobą wiele meczów kontrolnych, a w niedzielę, 29 stycznia weźmie udział w XV Memoriale imienia Walentego Kazubka, który odbędzie się tradycyjnie w Piasecznie.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię