Nowy wicewójt i dwóch nowych radnych

10

LESZNOWOLA Podczas dzisiejszej sesji rady gminy były radny Mirosław Wilusz został oficjalnie przedstawiony jako nowy wicewójt Lesznowoli. Radę zasiliło także dwóch nowych radnych: Krzysztof Klimaszewski i Mariusz Socha, którzy złożyli uroczyste ślubowanie


O powołaniu Mirosława Wilusza na wicewójta Lesznowoli (miał zastąpić na tym stanowisku Karolinę Pichnej) mówiło się od dawna. W lipcu Mirosław Wilusz złożył mandat radnego, jednak nie otrzymał nominacji z rąk wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik, ponieważ prokuratura okręgowa zakazała pani wójt wykonywania czynności służbowych. Kto zatem teraz podpisał jego nominację? Choć nowy wicewójt nie chciał dziś o tym mówić, prawdopodobnie była to pełniąca obecnie obowiązki wójta, dotychczasowa druga zastępczyni Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik – Iwona Pajewska-Iszczyńska. Drugim wicewójtem Lesznowoli miał zostać były radny Marcin Kania, który również złożył mandat kilka tygodni temu. I choć żaden z naszych rozmówców nie chciał tego otwarcie przyznać, wszystko wskazuje na to, że Marcin Kania nie otrzymał jeszcze nominacji na wicewójta i póki co pozostaje poza samorządem.

Nowi radni: Mariusz Socha (z lewej) i Krzysztof Klimaszewski

W związku z dwoma wakatami które pojawiły się w radzie gminy, komisarz wyborczy zdecydował o powołaniu dwóch nowych radnych. Za Mirosława Wilusza w radzie zasiądzie Krzysztof Klimaszewski, zaś za Marcina Kanię – Mariusz Socha. Obydwaj panowie byli już radnymi poprzedniej kadencji.

TW

10 KOMENTARZE

      • A po co ma iść do prokuratury? Pewnego dnia prokuratura przyjdzie po niego, afera z naszą gminą dopiero się rozkręca. Kolejną ciekawostką jest powołanie Wilusza na wicewójta; jak to się odbyło? kto za to formalnie odpowiada? Dlaczego w biały dzień łamane są zapisy ustawy samorządowej?

  1. Bogata gmina. Rozmnaża wicewojtów przez pocieranie. Pomijam fakt że „wybrani” żołnierze to pretorianie oskarżonej przez prokuraturę Wójt Jolanty B.W. a Radni przypomniają raczej kółko maryjne niż organ władzy , to jeszcze ta procedura. W sumie to wina KO która nie wystawiła sensownego komitetu wyborczego który wyrwałby Gminę Lesznowola z mafijnego układu rodzinno-kościelno-towarzyskiego. Jednak lokalne powiązania Piechocinskiego, Halickiego, Muszyńskich itp działaczy politycznych były ważniejsze niż dobro obywateli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię