Nr 1 w rankingu Forbesa

5

LESZNOWOLA W tym roku ponownie nie było niespodzianek – Lesznowola podobnie jak w poprzednich latach zajęła 1 miejsce w rankingu „Miasta Atrakcyjne dla Biznesu” magazynu ekonomicznego Forbes. Lesznowola uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii miejscowości do 50 tys. mieszkańców.

Ranking Miasta Atrakcyjne dla Biznesu sprawdza, które miejscowości są najbardziej przyjazne dla firm i skutecznie przyciągają inwestorów. Badania opierają się m.in. na analizach liczby nowootwieranych i zamykanych firm w ciągu roku. Ranking powstaje w oparciu o dane z Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej.
Lesznowola uważana jest za rekordzistę w swojej kategorii, ponieważ na 9 mieszkańców gminy przypada 1 firma. W przeliczeniu na 1000 mieszkańców gminy, na koniec 2017 roku w Lesznowoli funkcjonowało 119,86. W gminie Baranów, która uplasowała się na drugiej pozycji tuż za Lesznowolą wskaźnik ten wynosi 14,12. Trzecie miejsce zajęła gmina Tarnowo Podgórne.
Warto także zaznaczyć, że w kategorii opisującej największe aglomeracje (powyżej 300 tys. mieszkańców) na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa ze wskaźnikiem na koniec 2017 roku wynoszącym 58,28 firm na 1000 mieszkańców.
Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu miało miejsce 26 czerwca we Wrocławiu, podczas jednego z najważniejszych wydarzeń dedykowanych samorządom – Kongresu Regionów. Tegoroczny ranking Miast Przyjaznych dla Biznesu to okazja, by podsumować obecną kadencję samorządów i podczas Kongresu nagrodzić najlepsze z nich. Wyróżnienie dla Lesznowoli odebrała Maria Jolanta Batycka-Wąsik, która stanowisko Wójta Gminy Lesznowola sprawuje nieprzerwanie od 1998 roku.

5 KOMENTARZE

  1. Organizator wycieczki do najlepszej gminy w Polsce, nie znalazł chętnych.Wszyscy pytali się co można zwiedzić. Okazało się ,że tylko dyplomy i puchary w budynku Urzędu Gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię