PIASECZNO Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Piaseczno zmienił swoją siedzibę. Od wtorku funkcjonuje w dawnej kwiaciarni na rogu ul. Puławskiej i Jana Pawła II


W dniu otwarcia nowego punktu każdy gość miał możliwość zagrania w Europejskie Koło Fortuny, w którym nagrodami były drobne gadżety. W południe przybyłych tortem z logo Europe Direct częstował burmistrz Zdzisław Lis. We wtorek świętowano 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek Unii Europejskiej w obecnym kształcie.

– Udzielamy mieszkańcom informacji na temat Unii Europejskiej, obowiązujących w niej przepisów prawa, a także możliwości uzyskania unijnego dofinansowania – tłumaczy Honorata Kaliciński, doradczyni burmistrza kierująca punktem. – Większość osób, które do nas przychodzą, to przedsiębiorcy starający się o pozyskanie dodatkowych środków na swoją działalność lub osoby planujące założenie firmy i zainteresowane dotacjami unijnymi. Wiele osób pyta nas także przed wyjazdem do innych krajów, jak wyglądają w nich różne procedury.

Jeżeli pracownicy piaseczyńskiego biura nie potrafią szczegółowo odpowiedzieć na zadane pytania, kontaktują się z polskim przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie. Do Europe Direct przychodzą również klasy szkolne na „lekcje europejskie”.

Punkt jest jednocześnie referatem do spraw pozyskiwania funduszy unijnych magistratu, którego zadaniem jest zdobywanie zewnętrznego dofinansowania do budowy piaseczyńskich dróg, tras rowerowych, obiektów sportowych, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię