O książce od kuchni, czyli spotkanie z Kamilem Staniszkiem autorem „Pętli”

1

PRAŻMÓW Dlaczego właśnie horror? Skąd pomysł na taką książkę? W jaki sposób autor kreuje bohaterów? Czy ma jakieś pierwowzory w realu? Opisywane miejsca – czy wiążą się z jego wspomnieniami? A sam proces pisania: jak długo pisze książkę? Kto jest pierwszym recenzentem? Czyli o książce od kuchni i to z pierwszego źródła!

Taki przebieg miało autorskie spotkanie z Kamilem Staniszkiem autorem „Pętli, które odbyło się w przeddzień oficjalnej premiery książki!
„Pętla” to powieść grozy, mroczna, pełna tajemnic i mroku opowieść o losach głównego bohatera Rafała, który po rozstaniu z Martą traci sens życia i podejmuje próbę samobójczą. Z depresji próbuje wyciągnąć go babcia, którą odwiedza w Pogorzelisku, zapadłej wsi na Lubelszczyźnie, gdzie jako dziecko spędzał wakacje. Bardzo szybko okazuje się, że sielska atmosfera z pozoru prostszego życia skrywa jeszcze większe koszmary niż te, przed którymi uciekał. Rafał zaczyna balansować na granicy rzeczywistości i przerażających wizji, zrodzonych w jego udręczonym umyśle. Ta pozornie beztroska wieś staje się miejscem coraz dziwniejszych zdarzeń, przemieniających narastający niepokój w paniczny strach. Wkrótce demony, przebudzone w zapadłej i wyludnionej wsi, zaczynają wkraczać w życie Marty, dawnej ukochanej Rafała. Coraz brutalniej i z coraz większą bezwzględnością… Czytamy w opisie książki. Jaki będzie finał?
Oczywiście pozostało to tajemnicą do końca spotkania, które odbyło się 23 listopada w siedzibie OSP Wola Prażmowska
Kamil Staniszek jest redaktorem naczelnym gazety „Kurier Południowy” oraz autorem kryminałów „Kocia Morda” i „Zemsta ma smak czerwieni”. Akcja kryminałów rozgrywa się w powiecie piaseczyńskim, a jej bohaterami są… dziennikarze lokalnej gazety i samorządowcy.
Nad organizacją wieczoru czuwała Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Prażmów Emilia Krzaczek. W rolę prowadzącego profesjonalnie wcielił się Mieszkaniec gminy Prażmów pan Michał Kmiecik
Jeszcze nie opadły emocje po wczorajszym wieczorze, a już dziś premiera książki „Pętla” wydana nakładem wydawnictwa Verper.
Od dziś publikacja dostępna w dobrych księgarniach na terenie całego kraju. Miłej lektury!

1 KOMENTARZ

 1. Poczułem się aż tak zachęcony, że rozważam nabycie książek Pana Redaktora Naczelnego na stronie taniaksiążka.pl 🙂

  Jakby co, to niczego nie sugeruję!

  Jak przeczytam, to może się wypowiem.

  Możliwe, że moja wypowiedź zostanie opublikowana, chociaż oczywiście niekoniecznie.

  P.S. Polecam Panu Kamilowi (o ile dotychczas tego motywu nie wykorzystał, o czym nie będę wiedział do chwili, gdy się z tą literaturą nie zapoznam) wykorzystanie w kolejnym horrorze opartym na historii P-na interesującego i poniekąd intrygującego motywu z dawnych czasów, których autor może nie pamiętać.

  Otóż tak ze 40 lat temu w trakcie mroźnych zim pojawiały się w P-nie tajemnicze wzgórza lodowe. Bywało, że blisko siebie, co zmuszało przechodniów do wspinania się na nie lub kluczenia pomiędzy nimi.

  Już widzę, jak Pan Kamil z rosnącą ciekawością wczytuje się w mój komentarz. What was that?! (pyta sam siebie) 😉

  Odpowiadam: to był naziemny efekt pękania rur wodociągowych przy dużych mrozach 🙂
  Rozczarowanemu Panu Redaktorowi podpowiadam: nawet efekty pękania rur wodociągowych można wykorzystać do budowania atmosfery napięcia i grozy.

  Powodzenia! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię