O włos od triumfu

1

PIASECZNO PIŁKA RĘCZNA Piaseczyńskie szczypiornistki z rocznika 2010 i młodsze (wzmocnione dwiema zawodniczkami z rocznika 2009 i jedną z rocznika 2008) w dniu 30 kwietnia, na rozpoczęcie długiego weekendu majowego, wzięły udział w jednodniowym turnieju Piłki Ręcznej w Maciejowicach dla rocznika 2008 i młodszych

W zawodach, oprócz reprezentantek gminy Piaseczno, wzięły również udział drużyny: MKRS Wisła Maciejowice (gospodynie), UKS Jutrzenka Junior Cegłów i MKS Pogoń Siedlce. Szczypiornistki Victorii, pod wodzą trenera Zbigniewa Matraszka, rozegrały w sumie trzy spotkania, z których dwa okazały się zwycięskie, a trzecie zakończyło się minimalną przegraną. Ogromne zaangażowanie, wiara we własne umiejętności oraz sumienne wykonywanie założeń taktycznych nakreślonych przez szkoleniowca umożliwiły rywalizowanie ze starszymi przeciwniczkami jak „równy z równym” i ostatecznie w tych zmaganiach pozwoliły na zajęcie drugiego – bardzo dobrego – miejsca, choć mały niedosyt pozostał, ponieważ było naprawdę blisko jeszcze większej niespodzianki i końcowego triumfu.

Nagrody indywidualne również nie ominęły piłkarek KS Victorii. Najlepszą zawodniczką drużyny jednogłośnie wybrana została Ada Kida, natomiast najlepszą bramkarką całego turnieju bezapelacyjnie wybrano Lidię Gecewicz.
Warto odnotować również pozostałe ważne fakty dotyczące drużyny dziewcząt z rocznika 2010. Zawodniczki trenera Zbigniewa Matraszka w Warszawsko-Mazowieckiej Lidze Dziewcząt w relacji klubowej bronią Mistrzostwa Mazowsza z sezonu 2021/2022 i w obecnych rozgrywkach również prowadzą z kompletem zwycięstw (14 wygranych w 14 meczach), a do rozegrania pozostały im jeszcze cztery spotkania.

Dodatkowo w rozgrywkach szkolnych, w barwach Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie, szczypiornistki Victorii – również bez porażki – poprzez zawody gminne, powiatowe i rejonowe uzyskały awans do turnieju finałowego o Mistrzostwo Mazowsza Szkół Podstawowych, który w dniach 15-16 maja odbędzie się w Ruścu i który będzie jednocześnie przepustką do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Wszystko wskazuje więc na to, że piaseczyńska piłki ręczna coraz mocniej zarysowuje swoje miejsce na mapie Polski.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię