Obchody święta 3 Maja. Będzie uroczyście i patriotycznie!

0

PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Już jutro odbędą się obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zarówno w Piasecznie, jak i w Górze Kalwarii zapoczątkują je msze św., które rozpoczną się o godz. 10


W Piasecznie msza zostanie odprawiona jak zwykle w kościele św. Anny. Po niej, około godz. 11, nastąpi oficjalna część obchodów, a więc przemówienia okolicznościowe połączone ze złożeniem kwiatów pod budynkiem dawnego ratusza (znajdują się tam tablice Józefa Piłsudskiego i Wincentego Witosa) oraz gawęda historyczna. Z kolei po południu w Zalesiu Górnym (na boisku KS Hubertus przy ul. Białej Brzozy) zaplanowano śpiewanie pieśni patriotycznych. Początek o godz. 16. A dzień później, 4 maja, w centrum miasta odbędzie się kolejna, 19. już edycja Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 12.15.

W Górze Kalwarii już o godz. 9.45 nastąpi zbiórka pocztów sztandarowych pod ratuszem, po czym odbędzie się wspólny przemarsz do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny. Po mszy, około godz. 11, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawiciele władz gminy wygłoszą przemówienia i złożą kwiaty.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię