Obchody Święta Niepodległości w dobie epidemii

0

PIASECZNO W tym roku znacznie skromniej niż w ubiegłych latach odbyły się w Piasecznie oficjalne obchody Święta Niepodległości. Z uwagi na pandemię przed ratuszem zgromadziła się ledwie garstka mieszkańców

Po mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej przez księdza proboszcza Parafii Św. Anny w Piasecznie Andrzeja Krynickiego przedstawiciele lokalnych władz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości odbyły się w ekspresowym tempie, bez żadnych oficjalnych przemówień, a swoim udziałem uświetniła je Piaseczyńska Orkiestra Dęta.

Dziś o godzinie 17 w Domu Kultury w Piasecznie odbędzie się jeszcze koncert patriotyczny z okazji Święta Niepodległości online w wykonaniu śpiewaków klasycznych z akompaniamentem na żywo.
W pierwszej części usłyszymy znane pieśni patriotyczne jak „Warszawianka”, „Szara Piechota” czy „Przybyli Ułani”, a drugą część wypełnią melodie mistrzów takich jak G. Gershwin, J. Strauss, i E. Kalman. Wystąpią: Ewelina Hańska – sopran, Jan Zakrzewski – tenor, Paweł Miłosz Lipnicki – baryton oraz Witold Wołoszyński – fortepian i Andrzej Chrobak – trąbka. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez Centrum Kultury w Piasecznie. Będzie go można obejrzeć tutaj.


Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię