Obchody uchwalenia konstytucji w Piasecznie

1

PIASECZNO Tegoroczne uroczystości związane z obchodami uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Piasecznie obfitowały w bardzo różnorodne wydarzenia – zarówno duchowe, sportowe, jak i artystyczne

 

Po mszy świętej w intencji ojczyzny w Kościele P.W. Św. Anny przeniesiono się pod Ratusz na Placu Piłsudskiego, gdzie wprowadzano poczty sztandarowe, a hymn narodowy odegrała Piaseczyńska Orkiestra Dęta.

Następnie okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja przypomniał, prowadzący obchody z ramienia Centrum Kultury w Piasecznie, Paweł Górski, a głos – w imieniu przedstawicieli władz samorządowych – zabrał burmistrz Daniel Putkiewicz.


– Trzeciego maja to niezwykle ważna data w dziejach Polski i w sercach Polaków – powiedział Daniel Putkiewicz. – Tradycyjnie tego dnia spotykamy się przed naszym historycznym ratuszem aby wspólnie uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto to jest w naszym narodzie symbolem demokratycznych przemian i dążenia do wolności. Możemy cieszyć się dziś z tych wartości żyjącym w wolnym, demokratycznym państwie.Burmistrz zaznaczył przy tym, że wolność – w związku z trwającym właśnie konfliktem na Ukrainie – jest znów zagrożona. Podkreślił, że kilka tysięcy uchodźców zza naszej wschodniej granicy znalazło w Piasecznie schronienie przed rosyjskim agresorem.

CZYTAJ TAKŻE:  Narkotyki w parku miejskim

– Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy włączają się w pomoc – zakończył swoje wystąpienie Daniel Putkiewicz. – Pamiętajmy bowiem, że Ukraina przelewa krew za nasze wspólne wartości i za przyszłość całego naszego regionu.


Uroczystości zwieńczyło odśpiewanie przez Chór Lira pieśni „Witaj, majowa jutrzenko” i złożenie przez delegacje lokalnych władz i organizacji wieńców pod tablicą poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
Dopełnieniem tegorocznych obchodów w Piasecznie była 22. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna na Stadionie GOSiR-u i koncert „Ja śpiewam piosenki” w Domu Kultury. W programie wykonywanym przez Annę Marię Adamiak (śpiew), Roberta Kulasa (akompaniament)i Pawła Świętoreckiego (konferansjer) znalazły się znane i mniej znane szlagiery Hanki Ordonówny.

CZYTAJ TAKŻE:  Podwójny podbródek? ONDA sobie z nim radzi

Tyl.

1 KOMENTARZ

  1. Art. 140 Kodeksu wykroczeń:
    „Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.”

    W oczywisty sposób dotyczy to tej pani po prawej. Idący obok burmistrz Putkiewicz aż zamknął oczy, żeby tego nie oglądać. Niemniej jako funkcjonariusz publiczny winien obrazę moralności publicznej zgłosić policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię