Obchodzili swoje pierwsze urodziny

0

PIASECZNO W ostatnią sobotę na Stadionie Miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz I urodzin klubu Skating Academy – akademii rolkarstwa, łyżwiarstwa, hokeja na lodzie i rolkach, jazdy figurowej oraz wszelkiej formy ogólnego rozwoju ruchowego

Główną atrakcją imprezy była możliwość skorzystania z pumptracku – specjalnego toru do jazdy ekstremalnej, po którym wszyscy chętni mogli przejechać się na różne sposoby – zarówno rowerem, hulajnogą, deskorolką, jak i na rolkach.

– Przede wszystkim propagujemy tutaj sport i przygotowujemy ludzi do jego uprawiania, bez początkowego wyszczególnienia konkretnej dyscypliny – mówi Łukasz Sibiński, trener i instruktor Skating Academy. – Ogólnie czasy, w których żyjemy są raczej niesprzyjające. Internet, telefon czy komputer odciągają młodzież od sportu, była (czy może ciągle jest) jeszcze pandemia, ale staramy się robić do tego skuteczną przeciwwagę.

CZYTAJ TAKŻE:  ONDA usuwa podwójny podbródek. Zabieg można wykonać w Piasecznie

Szczególnie dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników pikniku cieszył się dmuchany zamek. Organizatorzy przygotowali również dla dzieci stanowisko zaplatania warkoczyków dla dziewczynek, konkursy z nagrodami oraz stoiska gastronomiczne. Impreza była również znakomitą okazją do poznania czołowych polskich skaterów – zarówno zawodników, jak i cenionych instruktorów. Wśród nich znaleźli się, między innymi, Damian Nawa ze Skating School Polska w Katowicach, z którym Skating Academy nawiązał stałą współpracę oraz Robert Grochowicz – reprezentant Polski, uczestnik Red Bull Ice Cross (ekstremalnego wyścigu łyżwiarskiego na oblodzonym torze). Goście nie tylko udzielili wszystkim chętnym cennych rad podczas darmowych warsztatów rolkowych dla dzieci i dorosłych, ale i dali próbkę swoim wysokich umiejętności.

CZYTAJ TAKŻE:  Zaszalał w drogerii, rachunek wyniósł prawie 2 tys. zł

– Zapraszamy na nasze zajęcia wszystkich – dzieci (już od trzeciego roku życia), młodzież i dorosłych – mówi Łukasz Sibiński. – Ja np. jestem jednocześnie rolkarzem, łyżwiarzem figurowym i hokeistą. Mam 36 lat i 33 spędziłem na lodzie, a rolki zawsze towarzyszyły mi pomiędzy sezonem lodowym. Obecnie nasza akademia zrzesza około 150 osób i chętnych ciągle przybywa, co nas bardzo cieszy.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię