Obejrzyj film o Polakach w Norwegii

1

PIASECZNO W piątek 1 lipca w Bibliotece Publicznej w Piasecznie odbyła się uroczysta premiera „Bodø – filmu dokumentalnego”. Obraz autorstwa Tomasza Korczaka przedstawia osiem szczerych rozmów z Polakami mieszkającymi za kołem podbiegunowym – daleko na północy Norwegii


Twórcą filmu jest Tomasz Korczak – mieszkaniec Piaseczna. Wybór daty premiery nie był przypadkowy, bowiem właśnie tego dnia obchodził on swoje 33 urodziny.
„Bodø – film dokumentalny” to przede wszystkim nostalgiczna podróż do małego skandynawskiego miasteczka na krańcu świata w poszukiwaniu samego siebie, pasji i lepszego życia. Niewątpliwym atutem dzieła, oprócz interesujących historii jego bohaterów, jest strona audio-wizualna. W pamięci zapisują się zwłaszcza zapierające dech w piersiach ujęcia surowej norweskiej przyrody oraz – znakomicie dopełniająca całości – przestrzenna, autorska muzyka, w której nagraniu wzięli udział piaseczyńscy artyści.
Tomasz Korczak nie krył, że tworzył ten film w trudnym momencie swojego życia i podziękował wszystkim tym, dzięki którym ma go już za sobą. Projekt pomogło zrealizować grono patronów, którzy wsparli go nie tylko swoim dobrym słowem, ale i środkami finansowymi. Twórca z Zalesia Górnego przyznał przy tym, że ma już pomysł na kolejny film, którego realizacja zajmie mu najpewniej około dwóch lat. Jak jednak podkreślił, za wcześnie jeszcze by zdradzać jego tematykę.
A dla tych wszystkich, którzy nie załapali się lipcową na premierę, nic straconego. „Bodø – film dokumentalny” dostępny jest już w serwisie YouTube pod linkiem: https://youtu.be/4UtMDn28gmQ.

Tyl.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię