Obok nas otwarto największe centrum pomocy uchodźcom w Polsce

0

LESZNOWOLA Mieszkańcy Lesznowoli czynnie zaangażowali się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy od piątku przybywają do hal Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Jest to największe centrum pomocy w Polsce, w którym utworzono aż 10 000 miejsc noclegowych


Niestety, zarządzający halami koordynatorzy z Warsaw Expo nie udzielają żadnych informacji na temat liczby uchodźców (część z nich zatrzymuje się tu tylko na chwilę). Proszą natomiast o wsparcie. Do znajdującego się w gminie Nadarzyn centrum wystawienniczego można przywozić jednorazowe talerze, sztućce, kubki, wodę, soki, herbatę, kawę, wyciskane musy i serki, słodycze, karmę dla zwierząt. Dary przyjmowane są w godz. od 10 do 18. W pomoc czynnie zaangażowali się mieszkańcy pobliskiej gminy Lesznowoli. O braku żywności dla uchodźców poinformował w niedzielę około południa zastępca wójta Marcin Kania. Wiele osób zareagowało bardzo szybko, dowożąc na miejsce obiady, zupy, kanapki, napoje. Później największe zapotrzebowanie było na suchy prowiant, który też błyskawicznie trafił do potrzebujących. Marcin Kania podkreśla, że mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i dziękuje wszystkim za okazaną empatię.
Uchodźcy z Ukrainy przebywają również na terenie gminy Lesznowola. Wielu z nich mieszka w prywatnych domach. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje dla nich zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Są to artykuły higieniczne, artykuły dla dzieci, a także ubrania, środki do prania, żywność z długą datą ważności, zabawki. Dary zbierane są w świetlicy w Janczewicach (ul. Jedności 99A) oraz w siedzibie GOPS-u. Zbiórki darów dla Ukrainy prowadzone są również w OSP Mroków i OSP Nowa Wola (również dziś od godz. 18 do 20). Zbierane są medykamenty, sucha żywność, chemia gospodarcza, pieluchy, siatki maskujące. Już jutro druhowie zawiozą to wszystko do miejscowości Sieniawa skąd dary trafią na Ukrainę.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię