Obok wielkiego parku wodnego wyrośnie wioska z domkami znanymi z rajskich wysp

0

POWIAT Inwestor wznoszący 40 km od Piaseczna największy aquapark w naszej części Europy zapowiedział właśnie budowę Suntago Village, w której znajdzie się docelowo 200 komfortowych domków dla rodzin


Suntago Wodny Świat, który zostanie otwarty w przyszłym roku, powoli przygotowuje się na przyjęcie gości i to na dłużej niż kilka godzin. Jak już pisaliśmy, w ramach kompleksu Park of Poland powstanie czterogwiazdkowy hotel, ale w pierwszej kolejności (do III kwartału 2019 roku) ma być gotowa wioska z setką modułowych, drewnianych domków wypoczynkowych typu Cabaña, znanych z rajskich wysp (w drugim etapie zostanie ustawionych 100 kolejnych domków). Czteroosobowe domki będą składały się z sypialni, pokoju dziennego z aneksem kuchennym oraz łazienki. Projekt przewiduje również możliwość łączenia pojedynczych domków, tak aby mogły w nich zamieszkać również większe grupy i rodziny. Oprócz strefy zamieszkania we Wręczy koło Mszczonowa (gdzie budowany jest park wodny) przygotowana zostanie strefa zabaw dla dzieci, teren, gdzie będzie można grillować, a także recepcja z niedużym sklepem. Kompleks ma być czynny przez cały rok.

Inwestor, czyli Global City Holdings podpisał umowę na zarządzanie Suntago Village z firmą Hotel Professionals Management Group. W ostatnim czasie spółka ta wprowadziła na rynek dwa hotele marki Hampton by Hilton: w Gdańsku-Oliwie oraz w Oświęcimiu, zarządza również hotelem Warsaw Moxy Praga, budowanym w ramach Centrum Praskiego Koneser.

Do Park of Poland dojechać będzie można autostradą A2 i drogą ekspresową S8 (z Piaseczna zajmie to niespełna godzinę). Powierzchnia całej inwestycji wyniesie 400 hektarów, z czego park wodny zajmie 20 hektarów. Obok niego zaplanowane są parki tematyczne, wspomniana wioska Suntago i hotel, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce oraz apartamentowce.

W Suntago Wodny Świat zaplanowano trzydzieści zjeżdżalni, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku. W parku pracować będzie około 600 osób. Więcej na ten temat piszemy tu.

Fot. Park of Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię